На Волині суд вилучив у лучанина два авто, які він ввіз транспорт з Польщі в Україні під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. У власність держави безплатно вилучили у власність держави автомобілі Opel Zafira 2006 року випуску та Audi A4 2000 року випуску.
Про це сказано у вироку суду, передає Суспільне.
За даними слідства, уродженець міста Ковеля завозив з Польщі на територію України через пункт пропуску "Устилуг — Зосин" вживані легкові автомобілі під виглядом благодійної допомоги для потреб армії без сплати митних платежів. Для цього чоловік використовував реквізити одного з благодійних фондів, що зареєстрований у місті Хмельницький.
Чоловіка затримали 1 травня 2025-го на території АЗС у селі Верба Володимирського району, куди він приїхав на одній із машин, котру мав намір продати. Суд з'ясував, що з 26 травня 2024 року по 1 травня 2025 року купив і "пригнав" 11 автомобілів, вартість яких становить 2 млн 120 тис. грн:
Opel Vectra 2007 року випуску;
Volkswagen Passat 1998 року випуску;
Volkswagen Passat Kombi 2005 року випуску;
Volkswagen Passat 1997 року випуску;
Skoda Fabia 2000 року випуску;
Volkswagen Golf 2004 року випуску;
Volkswagen Golf Kombi 1999 року випуску;
Audi A4 2007 року випуску;
Volkswagen Golf V 2005 року випуску;
Opel Zafira 2006 року випуску;
Audi A4 2000 року випуску.
Свою вину чоловік визнав та уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Суд визнав ковельчанина винним у контрабанді та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Чоловіка звільнили від 4 років за ґратами під іспитовий строк на 1 рік і 6 місяців. Також йому заборонили ввозити товари на митну територію України в комерційних цілях на два роки.
Довідково: сторони можуть оскаржити вирок до Волинського апеляційного суду впродовж 30 днів із дня його проголошення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку водій привласнив дизеля на 1,3 мільйони: його судили