image
10 Березня 2018 | 18:45

Волонтери знайшли могилу співзасновника ОУН Осипа Твердовського

Волонтери благодійного фонду «Героїка» розшукали могилу сотника армії УНР та співзасновника ОУН Осипа Твердовського. Про це повідомляє Громадське, з посиланням на Facebook сторінку волонтерів.
Раніше було відомо, що Твердовський, імовірно, похований у Люксембурзі, проте точного місця ніхто не знав. «8 березня 2018 р. наша волонтерка Олена Подобєд-Франківська змогла розшукати довідку про смерть О. Твердовського, а згодом і знайти саму могилу. Сотник Твердовський похований на міському кладовищі Святого Йозефа за адресою: Rue du Cimetière, 4059 Esch-sur-Alzette, реєстраційний номер №17 055. Могила розташована у лівій частині кладовища, сектор №89», — йдеться в повідомленні.

Копія довідки про смерть Осипа Твердовського. Героїка.
В одній могилі з Осипом Твердовським похований також Олекса Чуб, який, імвірно, був сотником армії УНР. Волонтери «Героїки» зазначають, що місце поховання оплачено українкою зі США до 2032 року. Осип Твердовський (1891 — 1930 рр.) — сотник, комендант саморобного панцерного потяга «Помста». Співзасновник ОУН у Люксембурзі, де жив із 1922 року. Відзначається сучасниками як видатний український меценат і щедрий благодійник.

Вас також може зацікавити