Наступного року в Україні запланували провести перший за останні 18 років перепис населення. Про це повідомив голова Держслужби статистики Ігор Вернер. Але для початку випробують перепис у двох районах країни.
"Час проведення попередньої перепису - грудень 2019 року. Місце проведення - Оболонський район Києва і Бородянський район Київської області", - повідомляється у звіті Держстату, - пише "Сегодня"
На це виділено 44 млн грн. Перепис проходитиме з використанням нових технологій - переписувачів планують озброїти планшетами. За попередніми оцінками, витрати на всеукраїнський перепис складуть не менше 2 млрд грн.
Підготовка до попереднього перепису вже почалася. Про це повідомив голова Оболонського району столиці Олександр Цибульщак.
"Під час відпрацювання, яке почнеться орієнтовно в вересні, не буде переписуватися населення всього району, а лише жителі окремо взятих мікрорайонів", - розповів чиновник.
На запитання про те, чому був обраний цей район, його керівник однозначно відповісти не зміг. Лише не виключив, що в районі є як новітні житлові квартали, так і старі, тому такий "мікс" і становить інтерес для статистики.
Чиновники Бородянського району Київської області дивляться на пробний перепис під іншим кутом.
"Є люди, які по факту не враховані в районі, але при цьому користуються інфраструктурою - їм на допомогу в разі необхідності приїжджають і швидка допомога, і поліція, і інші. Виходить, що ми отримуємо дотації на 50 тисяч населення, а якщо після перепису з'ясується, що жителів у нас 70 тисяч, то і дотація буде більше ", - сказав нам заступник голови районної ради Олексій Черкашин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Євробляхи» готують на металобрухт, - голова профільного комітету
Соціологи вітають перепис населення. Це дозволить коректувати економіку та інфраструктуру країни під реальні потреби, також дасть можливість розуміти проблематику використання ресурсів.
"По-перше, стане зрозумілою точну кількість українців (у 2001 році українців було більше 48 млн чол. - ред.). По-друге, після перепису ми будемо знати про кількість молоді, зокрема людей пенсійного віку. Також ми будемо знати про рівень освіти населення, скільки у нас міського населення, а скільки - сільського", - розповіла соціолог Ірина Бекешкіна.