11 Липня 2018 | 17:50

Як у Луцьку четвертокурсники здавали ЗНО? (ВІДЕО)

Бакалаври вперше здають ЗНО. 11 липня четвертокурсники, які хочуть вступити до магістратури, склали зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. 
Про це йдеться у сюжеті «12 каналу».
Цьогоріч це тестування обов'язкове для більшості спеціальностей магістратури. Загалом у Луцьку - 700 вступників.
Попри те, що віднедавна чотири курси формально вважають закінченою вищою освітою, вони хочуть таки отримати ще й диплом магістра.
«Можливо у 40-50 років вирішу, що це моє – викладацька діяльність і піду ще на доцента. Тобто це дає якість ще певні можливості», - каже вступниця Наталка Климко.
«Вища освіта повинна бути для подальшого працевлаштування, щоб займати вищі посади на роботі», - зізнається інша вступниця Вікторія Єщенко.

Уся процедура ЗНО строго регламентована. Вступники повинні мати з собою певний пакет документів. А ще обов'язкова умова - не спізнюватись на тестування. Тому декількох вступниць, які прийшли на п'ять хвилин пізніше встановленого часу, на територію пункту просто не впустили.
Єдиний вихід для них - звертатись до центру оцінювання якості освіти і документально довести, що вони мали поважну причину для спізнення. Тоді їм дозволять складати ЗНО на другій сесії. Або ж вступницям доведеться обрати іншу спеціальність на магістратурі, де сертифікат з англійської при вступі не вимагають.
Тестування з англійської для бакалаврів - не єдине цьогорічне нововведення. Також 13 липня для охочих вступити на правничу спеціальність відбудеться фаховий іспит у формі ЗНО.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін трохи зменшив кількість бюджетних місць для абітурієнтів

Вас також може зацікавити