image
 |  22 10 Березня 2022 | 22:31

Як війна вплинула на ринок нерухомості в Луцьку

Інтернет сколихнули цифри під оголошеннями про здавання квартир в оренду. 20 тисяч гривень за 2-кімнатну квартиру зі звичайним ремонтом. І це на Західній Україні, де ціни на нерухомість суттєво відрізняються від столичних та в інших містах-мільйонниках!

«Я бачив, що у Львові деякі власники попіднімали до 40-60 тисяч гривень. Це нетипова ситуація, поодинокі випадки. Так було, є і буде. Комусь війна – комусь мати рідна», – каже фахівець з нерухомості Валерій Мосійчук.

На оренду житла є величезний попит, а пропозиція меншає щодня.

«Перша хвиля була – це Львів, Івано-Франківськ, Закарпаття. Оскільки їхні можливості не безмежні, то тепер вже більше почали їхати на Волинь», – зауважує фахівець.

З усіх, хто втік від війни на Волинь, 60% готові платити за житло та просять хороших умов. Немало і тих, хто шукає приміщення класу «люкс».

«Дуже критично зараз з вільним житлом. Зараз шукаємо нежитлові приміщення, які можна переобладнати під житло, тому що запитів надзвичайно багато», – розповів фахівець з нерухомості Ростислав Ганейчук.

Найбільше їдуть до Луцька з Києва, передмість столиці, Харкова, Херсона, Сум.

За словами ріелторів, ціни на житло у Луцьку фактично не змінилися. Орендувати квартиру зі звичайним ремонтом можна за 3-4 тисячі гривень. Новобудову з автономним опаленням – від 6 тисяч.

«Нерідко люди роблять знижки, не вимагають плати наперед. Нерідко люди селять до себе біженців тільки за оплату комунальних, можливо, якусь символічну суму. Чесно, я горджуся волинянами», – каже Валерій Мусійчук.

Серед тих, хто приїхав до Луцька, є такі, які не можуть платити та просять прихистку. Зазвичай це люди, які збиралися за хвилини і під обстрілами втікали з рідного міста. У Луцьку їм ідуть назустріч.

«Везли людей на квартиру, де треба було платити, але власники дивилися на цих людей і дозволяли не платити, лише докупити того, що не вистачає», – розповідає Ростислав Ганейчук.

Ріелтори кажуть, що зараз працюють фактично на волонтерських засадах, адже грошей за послуги не беруть. Скільки біженців прихистили за цей час – порахувати важко, але їх тисячі.

«Кожен має певну планку, кожен має певний рівень, але ми більше зорієнтовані на соціально незахищених людей, ніж на тих, хто може оселитися в готелях», – зазначив Ростислав Ганейчук.

Нещодавно в українських містах, які перебувають в облозі, вдалося організувати гуманітарні коридори, тому найближчим часом наплив може бути і з цих регіонів.

«Це будуть люди, які погоджуватимуться на будь-яке житло, на будь-який притулок», – каже Валерій Мосійчук.

Ріелтори закликають людей не бути байдужими, і якщо хтось має вільне житло, надати його для біженців,які втекли від війни та залишилися без домівок.

Детальніше - у сюжеті 12 каналу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити