З початку наступного місяця при бронюванні діятиме стандартний строк - 72 години, протягом якого працівники в разі перебронювання не матимуть відстрочки.
До 31 березня дійсне бронювання, оформлене за старим порядком. З 1 квітня старі відстрочки втратять чинність.
Про це як пише УНІАН, зазначається на сайті "Ми - Україна", раніше строк дії відстрочок, виданих до 1 грудня і чинних на цю дату, продовжили спершу до 28 лютого, а потім - до 31 березня, - інформує ВолиньUA
Стандартний термін бронювання в "Дії" - 72 години для переведення заброньованих працівників на спеціальний військовий облік. 18 січня запровадили "швидке бронювання" для критичних підприємств, тобто без урахування цих строків. Спочатку воно діяло до 1 березня, а потім його продовжили до 1 квітня.
Таким чином, з початку наступного місяця при бронюванні діятиме стандартний строк - 72 години, протягом якого працівники в разі перебронювання не матимуть відстрочки.
Строк дії броні
Зазначається, що відстрочки, які оформлені за оновленим порядком після 1 грудня, діють на строк, який залежить від того, який статус у підприємства:
- до 12 місяців - працівників підприємств, установ, організацій, які визнані критично важливими для економіки чи життєдіяльності в особливий період, працівники операторів протимінної діяльності;
- на строк дії договору чи контракту - працівників підприємств, критично важливих для забезпечення Збройних сил України, спеціальних установ Організації Об’єднаних Націй, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом яких є Україна відповідно до міжнародних договорів;
- на строк проведення мобілізації - працівників та службовців органів державної влади, держорганів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів.
Водночас, окрім цього порядку бронювання - №76, є ще один - №45, з переліком посад і професій в органах держвлади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення). Він для службового користування, тож його немає у відкритому доступі.
У листі Міністерства економіки від 21 березня вказано, що відстрочки за порядком №45 діють на той строк, на який надані. Тобто, якщо їх надали до 1 грудня, то переброньовувати працівників не треба.
Утім, Олег Чуб, начальник відділу військового обліку та бронювання сектору мобілізаційно-оборонної роботи Миколаївського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зазначив, що у порядку №45 відбулися зміни.
"Документальне оформлення бронювання військовозобов'язаних здійснюється лише тоді, коли підприємство почало виконувати мобілізаційне завдання. Тобто, якщо підприємство не почало виконання мобілізаційного завдання, документальне оформлення бронювання не здійснюється і працівники таких підприємств на спеціальний облік не переводяться", - пояснив він.
Оформлення підприємством статусу критичного
Зауважується, що з 1 грудня бронюють та переброньовують своїх працівників лише засобами порталу "Дія". Щоб стати критичним для економіки, підприємство має відповідати двом обов'язковим критеріям та ще мінімум одному з вказаних у порядку №76.
Обов'язкові критерії - розмір середньої зарплати на підприємстві не нижче 20 тисяч грн та відсутність боргів зі сплати податків та ЄСВ.
Водночас, вимога про середню зарплату 20 тис. грн за останній місяць не стосується державних та комунальних підприємств; господарських товариств, більше 50% акцій яких у державній чи комунальній власності, державних та комунальних господарських товариств; операторів газорозподільних систем, які виконують критично важливі функції.
Читайте також: В Україні змінили правила зупинки на блокпостах: що потрібно знати водіям