З початку року на території області складено 1381 адміністративний протокол за керування громадянами транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.
Про це йшлося на спільній нараді керівників правоохоронних та судових органів краю, - інформують у прокуратурі Волинської області.
На нараді обговорили готовність правоохоронців до роботи в умовах набрання з 1 липня 2020 року змін до законодавства, якими запроваджується інститут кримінальних проступків.
Розпочинаючи засідання, виконувач обов’язків прокурора області Олександр Шамринський наголосив, що унаслідок цих змін 119 складів злочинів та 2 склади адміністративних правопорушень утворюватимуть 121 склад кримінальних проступків, які розслідуватимуться у формі дізнання.
Спираючись на статистичні відомості, можна констатувати, що в такий спосіб розслідуватиметься мало не половина проваджень в області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Брендова контрабанда»: в Україну намагалися незаконно провезти одягу на півмільйона євро
У провадженнях про керування громадянами транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння з 01 липня 2020 року буде проводитись дізнання, відтак дізнавачі територіальних органів поліції повинні забезпечити його проведення у відповідності з вимогами закону. Громадяни ж мають бути свідомими того, що за кермування автомобілем в стані сп’яніння тепер наставатиме кримінальна відповідальність.
"Кримінальним процесуальним кодексом України визначено скорочені, порівняно з розслідуванням злочинів, строки розслідування проступків – не більше місяця з дня повідомлення особі про підозру.
Можливість подальшого продовження строків досудового розслідування законодавцем не визначено, а тому усі необхідні слідчі й розшукові дії безумовно будуть проводитися у межах встановлених строків досудового розслідування – і це також необхідно забезпечити", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрій Цейко: Коронавірус показав, що потужність держави визначається не кількістю діячів шоу-бізнесу