image
 |  7 13 Лютого 2018 | 14:11

Законопроект про антикорупційний суд не відповідає умовам програми МВФ, — голова представництва в Україні

Президентський законопроект про створення антикорупційного суду не відповідає умовам програми Міжнародного валютного фонду.
Про це 13 лютого 2018 року в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Громадське» сказав голова представництва місії в Україні Йоста Люнгман.
Він наголосив, що створення незалежного антикорупційного суду — ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка має визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.
Що є дійсно визначальним — це необхідність створити незалежний антикорупційний суд, набрати незалежних суддів із бездоганною репутацією, запустити роботу цього суду без затримок. Щодо законопроекту існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів та донорів) — документ у нинішньому його вигляді не забезпечує вищезгаданих результатів, він не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеціанської Комісії. Наразі необхідно зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців.

Серед інших вимог програми Люнгман називає підвищення цін на газ, процес приватизації, пенсійну, а також земельну реформи.
Повне інтерв'ю із головою представництва місії МВФ читайте та дивіться на Громадському 14 лютого.
Нагадаємо, у листі від МВФ ідеться про те, що президентський законопроект відкриває можливості для додаткових затримок у створенні Антикорупційного суду.
Водночас, у листі від Світового банку висуваються аналогічні аргументи, утім як саме має бути змінений законопроект позиції різняться.
З 12 по 16 лютого в Україні перебуває група експертів МВФ, що вивчає можливість проведення чергової перевірки в рамках програми. Наразі Україна пройшла 3 таких перевірки з 11 запланованих.
Програма МВФ передбачає виділення Україні $17,5 млрд до 2019 року — у разі виконання Україною ключових вимог за програмою. Наразі Україна отримала $8,8 млрд.
1 грудня 2017-го Єврокомісія відмовила Україні у транші на 600 млн євро. Причиною відмови стало невиконання Україною чотирьох вимог: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній. Мінфін України заявив, що розраховує залучити понад два транші МВФ у 2018 році.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити