Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний заявив американським офіційним особам, що українські військові знаходяться на порозі прориву під час контрнаступу.
Про це пише The Wall Street Journal.
"На думку американських чиновників, для України ще не пізно досягти успіху. Українські командири також кажуть, що час для їхнього контрнаступу ще не вичерпано, а Залужний заявив американським офіційним особам, що його сили перебувають на порозі прориву".
Повідомляється, що американські та українські посадовці вже кілька тижнів ведуть інтенсивні кулуарні дебати щодо стратегії і тактики пожвавлення повільного контрнаступу Києва.
Американські військові закликають українців сконцентрувати свої сили, щоб спробувати прорвати російську оборону і просунутися до Азовського моря.
За останні тижні Київ вніс деякі корективи, але обидві сторони все ще розходяться в думках щодо того, як переломити ситуацію з росіянами за той обмежений час, який у них є до настання зими.
Американська порада ґрунтується на розрахунку, що тієї кількості озброєння, яку США надали Україні на понад $43 млрд достатньо для наступу, і навряд чи вона повториться на такому ж рівні у наступному році році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина передала Україні ракети до ЗРК Patriot
"Ми створили цю сталеву гору для контрнаступу. Ми не можемо зробити це знову. Такої можливості не існує", - - сказав один колишній американський чиновник.
У свою чергу Залужний наголосив, що ця війна "не боротьба з повстанцями". "Це Курська битва", - пояснив він на прикладі однієї з найбільших битв Другої світової війни.
Після того, як американські офіційні особи застерегли від розпорошення зусиль, українці скоригували свою стратегію і перейшли до оборони у східній частині Запоріжжя. Ця зміна дозволила українцям зберегти свої сили для основного наступу в іншому місці і обмежити використання артилерії.
Але американські офіційні особи кажуть, що українці все ще занадто розпорошені для концентрованого наступу на південь з численними бригадами, розгорнутими на сході, і все ще не поєднують використання артилерії, механізованих підрозділів і зусиль з розмінування.