Команда Telegram підприємця Павла Дурова запустила інструмент TON Sites, що дозволяє створювати і отримувати доступ до сайтів в децентралізованої мережі TON (Telegram Open Network).
Про це повідомляє «Хвиля».
В силу особливостей архітектури мережі її користувачів значно складніше ідентифікувати. Передбачається, що обмежити доступ до сайту в ній теж буде непросто.
З технічної точки зору сайти TON майже не відрізняються від звичайних веб-сторінок. Але доступ до них здійснюється за допомогою мережі TON, яка працює поверх інтернету - так звана оверлейна мережа. За таким же принципом, функціонують відомі проекти анонімних тимчасових мереж на зразок I2P і Tor.
Подібні мережі (їх ще називають даркнет або темним інтернетом) залучають різну аудиторію. Від анонімів до великих підпільних майданчиків, які займаються торгівлею наркотиками, зброєю та іншими видами незаконної діяльності.
У кожного такого сайту є абстрактна ADNL-адреса замість більш поширених IPv4- або IPv6-адрес, вони приймають запити HTTP через розроблений Telegram протокол RLDP замість звичайного TCP або IP. Шифрування обробляється ADNL, тому розробникам не потрібно використовувати HTTPS.
Для доступу до існуючих і створення нових сайтів потрібні спеціальні шлюзи між «звичайним» інтернетом і мережею TON. Доступ до сайтів TON здійснюється за допомогою HTTP-> RLDP-проксі, що працює локально на клієнтському комп'ютері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Печерський райсуд заблокував 8 новинних ресурсів, зокpема «Досьє» і «Капітал»