image
 |  7 17 Квітня 2023 | 17:18

Засудили іранських військових за збиття літака: тоді загинула волинянка

Іран засудив 10 військовослужбовців до тюремного ув’язнення за звинуваченням у причетності до збиття українського авіалайнера у 2020 році, в результаті якого загинули 176 осіб.

Про це повідомляє Радіо Свобода і France24 з посиланням на сайт іранської судової системи Mizan Online.

Видання 16 квітня повідомило, що одного командира засудили до 10 років ув’язнення, а дев’ять інших отримали терміни від одного до трьох років.

«Розгляд цієї справи був одним з найбільш важливих, делікатних і складних судових процесів за останні кілька років в країні», – йдеться на сайті.

Зазначається, що дії командира, який керував збиттям літака, «були зумовлені його незнанням ситуації і помилковим переконанням у тому, що виявлена ціль була ворожою».

Командир зенітно-ракетного комплексу «Тор М-1» «випустив дві ракети» по авіалайнеру «всупереч наказу» і без отримання дозволу, йдеться в повідомленні.

«З огляду на масштаби впливу і наслідки цієї події, головний обвинувачений був засуджений до максимального покарання», – написало видання.

Раніше перевіряли на причетність до вчинення злочину військовослужбовців нижніх ланок Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC), у тому числі: капітана Мехді Хосраві (Mehdi Khosravi, командир ТОР М-1), першого лейтенанта Мейсама Хейроллахі (Meysam Kheirollahi, оператор), третього лейтенанта Саєда Ахмада Мірі (Seyed Ahmad Miri, оператор), першого лейтенанта Маґаммада Маджіда Еслама Дооста (Mohammad Majid Eslam Doost), капітана Саджада Мохаммаді (Sajjad Mohammadi), майора Хамеда Мабхута (Hamed Mabhout), другого бригадного генерала Ібрагіма Сафаї Кіа (Ibrahim Safaei Kia), бригадного генерала Алі Акбара Сейдуна (Ali Akbar Seydoun) та одного військового Іранської армії, полковника Мостафи Фараті (Mostafa Faratі), яким інкримінується службова недбалість, необережність та неналежне виконання службових обов’язків та інших причетних осіб.

Нагадаємо, на борту збитого літака МАУ перебували громадяни шести країн – України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі 176 осіб загинули, серед них – 11 українців (9 членів екіпажу і 2 пасажири), а також 55 громадян та 30 постійних мешканців Канади. Серед загиблих була й волинянка.

Після кількох днів заперечень іранська влада 11 січня визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

Канадська розвідка отримала аудіозапис розмови, ймовірно, міністра закордонних справ Ірану Джавада Заріфа, який стосується можливих причин збиття літака МАУ поблизу Тегерана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі на Волині горів житловий будинок

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити