image
3 Липня 2020 | 10:48

Вступив у дію закон про скасування кримінальної відповідальності за п'яне кермування

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №3314, ухвалений Верховною Радою 17 червня. Серед іншого він передбачає скасування кримінальної та введення адміністративної відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані.

Про це повідомляє «OBOZREVATEL».

Про це повідомляється на сайті парламенту. Зокрема, зазначається, що глава держави поставив свій підпис на законі 2 липня.

Суть документа полягає у внесенні змін до 118 законодавчих актів України, згідно з якими в тексті відповідних законодавчих актів замінюється: слово «злочин» на «кримінальне правопорушення», «злочин невеликої тяжкості» на «кримінальний проступок», «злочин середньої тяжкості» на «нетяжкий злочин».

Нагадаємо, що зміни в Кримінальному кодексі України, які набули чинності, пов'язані насамперед із законом № 2617-VIII про спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів, який було ухвалено ще восени 2018 року.

Нововведення мали набути чинності ще 1 січня 2020 року, але задля якіснішої підготовки правоохоронних органів і судів їх відтермінували до 1 липня 2020 року.

У чому казус нового правила?

У законопроєкті, який було ухвалено за попередньої влади, пропонувалося зробити кримінальним проступком кермування в нетверезому вигляді або під дією наркотиків – ввести в Кримінальний кодекс нову статтю 286 зі значком 1.

Однак після приходу до влади Володимира Зеленського цю статтю все ж вирішили прибрати й залишити пияцтво за кермом в адміністративних правопорушеннях, як і раніше, за ст.130 КУпАП.

Але правки, що декриміналізують статтю в КК, не були підписані главою держави вчасно. У зв'язку з цим з 1 липня кермування в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння стало кримінальним проступком.

Наступного дня, 2 липня, стало відомо, що глава держави все-таки схвалив зміни, після чого кримінальну відповідальність за пиятику за кермом, яка проіснувала такий короткий час, знову зняли.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

тепер кермування авто в нетверезому стані каратиметься штрафом розміром 17-34 тис. грн, а в разі повторного порушення – 51 тис. грн із забороною водити від 2 до 3 років.

Також у парламент внесли законопроєкт №3744, згідно з яким в Україні можуть збільшити ліміт дозволеного перевищення швидкості. Однак він діятиме лише на міжнародних і національних автомобільних дорогах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Половина українців не задоволені роботою Зеленського

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити