В Австралії зібрали перший урожай пшениці, під час вирощування якої використовувалися мікрочастинки перероблених лужних батарейок. Результати дослідження виявилися позитивними, і робота в цьому напрямку буде продовжена.
Про це повідомляє Lithium Australia NL, - пише agronews.ua.
Компанія Lithium Australia NL спільно з дочірньою структурою Envirostream Australia Pty опублікували результати польових випробувань особливих мінеральних добрив. Вони містять мікрочастинки марганцю, які були отримані з відпрацьованих лужних батарейок, спрямованих на утилізацію.
У червні 2020 року компанія внесла добрива з батарейок в ґрунт на випробувальному полігоні, а збирання врожаю завершилося в грудні. Дослідження показали гарне поглинання марганцю зерном.
Вчені зробили висновок: такі добрива, що містять марганець з відпрацьованих лужних батарейок, створюють сприятливі умови для вирощування пшениці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яблука в Україні подорожчають втричі та поб'ють цінові рекорди
Особливістю добрив, отриманих шляхом змішування моноамонійфосфату з металевим пилом, що містить марганець і цинк, є повільне вивільнення поживних речовин для рослин.
Тепер Lithium Australia має намір надати результати польових випробувань виробникам добрив, а також продовжити роботу по використанню перероблених акумуляторних матеріалів в якості сировини для комплексних добрив.