image
25 Березня 2020 | 17:19

ЗМІ пишуть про смерть у Китаї від хантавірусу: що це таке і чому не варто боятися?

У Китаї від хантавірусу помер працівник-мігрант. Чоловікові стало зле в автобусі дорогою на роботу. Пасажирам не вдалось урятувати йому життя. Тест на коронавірусну інфекцію COVID-19 виявився негативним.

Однак у хворого виявили іншу інфекцію - хантавірус, пише Global Times.

Місцева влада оперативно почала епідеміологічне розслідування, а в іще 2 пасажирів із лихоманкою, які супроводжували померлого, взяли зразки крові. Однак вірусолог Уханського університету Янг Жанк'ю запевнив, що не слід турбуватися з приводу цього вже давно відомого людству вірусу чи очікувати нового спалаху.

"Не потрібно хвилюватися щодо хантавірусу. Хантавірусній хворобі можна запобігти і контролювати її. Для запобігання існують вакцини. Захворюваність у містах нижча, ніж деінде. Трапляється переважно в селах, де люди, як правило, працюють у полі, де багато щурів та мишей", - пояснив Янг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова біда: у Китаї померла перша людина від нового хантавірусу, 32 – на карантині

Симптоми хантавірусу: лихоманка, кровотеча і пошкодження нирок. Заразитися ним можна через інфікованих вірусом гризунів. Хоча вірус передається не тільки через укушення, але й через повітря, наразі не зафіксовано жодного випадку зараження людини від іншої інфікованої людини.

До того ж понад 20 років вакцини від хантавірусу успішно запобігають поширенню інфекції.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити