Про це розповів депутат Волинської обласної ради від ВО «Свобода» Сергій Сівак.
Обранець громади проаналізував, що було зроблено за роки дії цієї програми у Волинській області. Зокрема, на придбання стентів, клапанів серця, інформаційну роботу, різноманітне обладнання, тощо, в 2011 році було виділено з обласного бюджету 1 мільйон 896 тисяч гривень, у 2012 році – 1 мільйон 496 тисяч, а в 2013 році – 1 мільйон 533 тисяч гривень.
Протягом 2011-2013 років (І етап) та 2013-2017 років (ІІ етап) вдалося відпрацювати чітку схема транспортування пацієнтів із гострим інфарктом міокарда у медзаклади області: обласну та Луцьку міську клінічні лікарні, де пацієнта вже очікували досвідчені фахівці - інвазивні кардіохірурги, підготовлена операційна для проведення контрастування, а у випадку необхідності – стентування тромбованих та уражених атеросклеротичними бляшками вінцевих артерій.
«Більше того, була проведена колосальна просвітницька робота серед лікарів швидкої допомоги, дільничних і сімейних терапевтів, лікарів приймальних відділень із діагностики та виявлення графічних ознак інфаркту міокарду і проведення сеансу лікувального тромболізису. Крім того, частина коштів програми спрямовувалися на закупку штучних серцевих клапанів і одноразових магістралей для проведення оперативних втручань в умовах штучного кровообігу. У результаті дії цієї програми, Волинь на сьогодні – одна з небагатьох областей в Україні, де проводяться операції на серці і куди за меддопомогою звертаються не тільки волиняни, а й жителі Рівненщини, Житомирщини, Хмельниччини, Тернопільщини та інших регіонів. Стверджую, що за цими сухими цифрами та словами – десятки врятованих життів та сотні пацієнтів із набагато вищою та комфортнішою якістю життя», – зазначив Сергій Сівак.
За його словами, сьогоднішнім чиновникам результати і напрацювання програми «Волинькард» не потрібні.
«Оскільки фінансування продовження дії програми на 2018-2020 роки в бюджеті не передбачили!!! Така ситуація зустріла цілковите несприйняття у членів профільної комісії обласної ради. Залишати на півдорозі успішно працюючу програму – абсолютно нелогічний, якщо не злочинний крок. Таку ж позицію підтримали і мої колеги з фракції ВО «Свобода» в обласній раді. Зрештою, за дорученням фракції ВО «Свобода» я вніс до порядку денного проект рішення про продовження дії програми на 2018-2020 рік та її фінансування з обласного бюджету загальним кошторисом 6 мільйонів гривень», - розповів Сергій Сівак.
У ході дискусії, що відбувалася під час обговорення проекту рішення, представниками виконавчих структур озвучена інформація про кошти проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», які нібито будуть спрямовуватися на потреби волинської медицини.
«З цього приводу зауважу, що проект Світового банку працює на Волині з 2015 року і за кошти цієї позики запланувано реконструювати 86 об’єктів первинної ланки, що використовуватимуться як амбулаторії сімейної практики. За них, уже закупили близько 200 комп’ютерів, профінансували поїздки наших медиків у Чехію, Литву та Англію. Проте, жодної копійчини на потреби, наведені у програмі «Волинькард», виділено не було.
Тому, ще раз дякую колегам за здоровий глузд, розуміння та підтримку під час голосування за цей проект, який у підсумку став офіційним рішенням обласної ради», - резюмував депутат.