image
 |  11 24 Жовтня 2018 | 10:20

У Волиньраді зареєстрували проект звернення про скасування рішення уряду підвищити ціну на газ для населення

У Волинській обласні раді зареєстрований проект рішення «Про звернення до Президента України щодо негайного скасування рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення».
Відповідний проект рішення внесений фракцією ВО «Свобода» і оприлюднений на сайті обласної ради.
Нижче подаємо текст звернення.
«Згідно з рішенням Уряду від 19 жовтня 2018 року, яке було ухвалене на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення становитиме 8550 гривень за тисячу кубометрів, що на 23,5% більше від вартості поточної ціни на газ.
Вказане рішення Кабінету Міністрів України автоматично призведе до подорожчання продуктів харчування та життя українців в цілому.
Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу майже на 50 мільярдів доларів.
І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один із таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.
Уряд фактично в черговий раз, замість вчинення дій щодо розвитку економіки і підтримки бізнесу в країні та подолання корупції, вчергове намагається залізти в кишеню звичайних громадян, і саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.
Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.
Ми, депутати Волинської обласної ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя.
Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам та вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дадуть змогу забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі – й енергетичну.
Доречно зауважити, що у Верховній Раді України наразі зареєстровані законопроекти, які є частиною Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, запропоновані депутатами-націоналістами. У них передбачені дієві механізми, що мали би забезпечити можливість збалансованості бюджету не за рахунок громадян України, а при допомозі олігархів.
«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають із українських надр понад 20 мільярдів кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 мільярдів кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу, видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний, а також газ на великих глибинах, який поки залишається недоторканим.
Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 гривень за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 гривень за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більша за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення?
Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3-х років зросли щонайменше у 5 разів. При тому, що, за даними Держслужби статистики України, у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилася на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилася на 19%, порівняно з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).
На кінець липня 2018 року заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 16,7 мільярда гривень, за централізоване опалення та постачання гарячої води – ще 10,8 мільярда, за електроенергію – ще 3,9 мільярда, за утримання будинків, холодну воду, вивезення сміття тощо – ще плюс 7,3 мільярда гривень.
У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України, Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності Конституції, з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.
Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Волинської обласної ради, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію рішення Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення, а також вжити невідкладних і вичерпних заходів щодо скасування вказаного рішення Кабінету Міністрів України», - йдеться у зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нинішній Президент США заявив, що він – націоналіст

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити