Від початку року на волинян за самовільне випалювання рослинності або її залишків склали 119 протоколів.
Про це Суспільному розповів керівник відділу Держекоінспекції в області Антон Поліщук. Каже: загальна сума штрафів становить 48 382 гривень.
За випалювання залишків сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність. На громадян від 3060 до 6120 гривень. На посадових осіб від 15300 до 21420 гривень, - каже Антон Поліщук.
Рятувальники та екоінспектори провели у Луцькому районі профілактичний рейд. Перевіряли, чи дотримуються аграрії правил пожежної безпеки під час роботи на полі та чи мають вогнегасники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 8 гектарів землі, іномарка, 200 тисяч зарплати: що в декларації першого заcтупника Кватирка?
У Луцькому районі не зафіксували загорянь під час жнив, - каже інспектор Держслужби з надзвичайних ситуацій Владислав Самойленко.
"Біля лісних масивів, біля доріг повинно бути проорано на відстані 4 метри. Так само на комбайнах повинен бути вогнегасник і повинні бути лопати та хлопавки, щоб застукати, якщо загорілося", - розповів пожежний.
На полі поблизу села Забороль Луцького району працює 4 комбайни, - каже агроном сільгосппідприємства "Урожай" Ігор Гасан. Молотять ячмінь на 98-ми га. Зібрати планують до кінця дня. Протипожежних правил, говорить, дотримуються.
"Ми обмолотили по кругу всі поля подискували. Крім того у нас біля комбайнів завжди стоїть бочка з водою, яка їздить слідом", - розповів агроном Ігор Гасан. З його слів, цими днями будуть молотити пшеницю на площі 180 га.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині 6-річний хлопчик збирає сміття під час прогулянки (ФОТО)