У Луцьку поки думають над сортуванням сміття, як у Тернополі вже заробляють на смітті. До того ж сміттєсортувальна лінія приймає 120-150 тонн відходів щодня.
Про це інформує TeNews.
За управління представника ВО «Свобода» Сергія Надала у Тернополі запрацювала сміттєсортувальна лінія на Малашовецькому полігоні. Сортування дозволяє повторно переробляти до 40% відходів. Як наслідок – кількість сміття зменшилася на третину, а термін використання полігону збільшиться. Сміттєсортувальна лінія приймає 120-150 тонн відходів щодня.
Читайте також: Луцьку й не снилось: у Рівному запустили перші еко-автобуси (ФОТО)
Крім того, у Тернополі запроваджується європейська практика повторного використання сировини для виробництва корисних товарів таких, як каналізаційні люки, папір, водовідливи і багато іншого. У підрядній компанії «ЕКО-ЛІДЕР Т», яка займається сортуванням та переробкою сміття, вивчили європейську практику і впровадили технології переробка відходів на нові товари.
Полігон став значно безпечнішим – там встановлено контроль за тим, хто завозить відходи. Відтепер відвантажувати відходи зможуть лише компанії, з якими укладено договори. Контроль є необхідним заходом, зважаючи на неопоодинокі випадки у минулому, коли на Тернопільщину звозили сміття з сусідньої Львівщини.
Читайте також: Луцьк – мріє: у Хмельницькому з’явилися тролейбуси з автономним ходом у 20 кілометрів
Додатково проводиться радіологічний контроль, щоб уникнути забруднення радіоактивними відходами. Також запланована дегазація полігону. Це запобігає виникненням пожеж, адже газ на полігонах твердих побутових відходів є небезпечним та може спричинити загоряння в будь-яку пору року.
Газ метан, що виникає внаслідок ущільнення сміття використають для виготовлення електроенергії. Уже найближчим часом на полігоні планують встановити біогазові установку, а вироблену електроенергію продавати в мережу за «зеленим» тарифом.