Сьогодні історичний день у літописі нашого міста. Саме 19 серпня 1990 року в Ковелі вперше офіційно підняли синьо-жовтий прапор. Це сталося на бульварі Лесі Українки під час велелюдного мітингу. Стяг освятив священник із міста Червоноград (Шептицький), а честь підняти його надали сотнику УПА, колишньому в’язню сталінських концтаборів Костянтину Осіюку.
Про це повідомили у міськраді, - пише ВолиньUA.
Проте шлях до цієї події був непростим. Уперше сучасний синьо-жовтий прапор у Ковелі з’явився ще 30 грудня 1989 року — його привезли члени Волинської організації Народного Руху України. Тоді влада жорстоко розігнала мітинг, а прапор пошматувала. Згодом, у лютому 1990-го, синьо-жовті стяги знову з’явилися на стадіоні «Локомотив», а наприкінці весни юнаки Леонід Приходько, Олександр Мєзєнцев та Анатолій Матвійчук підняли прапор над котельнею поблизу ліцею №7. Знамено швидко зняли.
Попри спротив, рухівці продовжували боротьбу за національну символіку. Вся підготовча й організаційна робота у 1990 році була проведена активістами Руху – Володимиром Осіюком, Андрієм Мостиським, Григорієм Олійником, Іваном Сидоруком, Петром Кошелюком та Адамом Поляком.
28–30 серпня 1990 року відбулася сесія міської ради, на якій після тривалих дискусій депутати ухвалили рішення підняти над адмінбудівлею поряд із радянським червоним і синьо-жовтий прапор. Це стало сміливим викликом системі. І вже з проголошенням незалежності України національний стяг замайорів у Ковелі як державний.
У Ковельському історичному музеї можна побачити частину від першого синьо-жовтого прапора, що став символом відродження української державності у нашому місті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Храм ПЦУ біля Луцька очолює священник у третьому поколінні