25 жовтня волиняни обиратимуть місцеву владу. Від того, кого підтримають люди, залежить їх життя і розвиток громад у наступні 5 років. Ці роки можуть стати роками розбудови і творення. А можуть бути просто змарновані.
Знаю, що у суспільстві зараз панує серйозне розчарування. Багато хто не планує брати участь у виборах. Мовляв: усі там однакові, від мене нічого не залежить, вибирати немає з кого. Але такі думки є помилковими. І грають на руку нечесним кандидатам, перебіжчикам-тушкам та любителям купувати голоси. Їм то якраз вигідно поширювати вірус зневіри. А потім, на фоні пасивності суспільства. стати депутатами, очолити села та міста.
Якщо на вибори не прийдете ви, долю вашого міста чи села вирішать за вас. З допомогою маніпуляції свідомістю довірливих, але наївних і простодушних людей. З використанням методів підкупу. З залученням адміністративного ресурсу.
Чи будуть обрані за допомогою таких засобів депутати відстоювати потім ваші інтереси у радах? Дбатимуть про залучення інвестицій, розвиток та розбудову громад? Дуже сумніваюся. Зате не сумніваюся, що вони наступні 5 років будуть дерибанити комунальне майно. Просуватимуть різні схеми. Наживатимуться на місцевому бюджеті, прикриваючись владним статусом.
Але, скажете ви, за кого нам голосувати? Більшість учасників виборчих перегонів є типовими політичними проєктами. Ще пару місяців назад про їх існування ніхто не здогадувався. А зараз вони присутні буквально скрізь. Хіба можна віддавати за таких свій голос?
Частина з претендентів на місця у радах – раптово воскреслі партії, які 5 років перебували у режимі сну. І прокинулися за місяць до 25 жовтня. Деякі партії з привабливими назвами, які беруть участь у виборах, прихистили у себе колишніх регіоналів. Інші буквально нашпиговані тушками-перебіжчиками, які проміняли не одну політичну силу. А ще ж є кандидати у депутати з темним корупційним минулим. Учасники різних схем та любителі поживитися майном громади…
Так, ви праві. Обирати дійсно нелегко. Проте не всі політичні сили і не всі кандидати у депутати чи на посади голів громад є саме такі. Серед деформованої української політичної системи існують винятки з правил. Це партії, побудовані на ідеології та світогляді, а не на грошах, окремих персоналіях і обслуговуванні інтересів того чи іншого олігарха. На Волині цією партією є «Свобода».
Звісно, ми неідеальні, як і все українське суспільство. Можливо, не самі розпіарені та відомі. Але, принаймні, в нас немає тушок-перебіжчиків, причетності до корупційних скандалів, земельних афер. А також колишніх регіоналів та любителів Москви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анатолій Вітів: «Свобода» - ті, хто тримають слово*
«Свободі» нещодавно виповнилося 29 років. Погодьтеся, не кожна партія в Україні може похвалитися таким солідним віком. Бо більшість з партій є звичайнісінькими проєктами-маріонетками з яскравим, але короткостроковим життям. І вже давно пішли у небуття. Зараз вже і не пригадати назв політсил, які ще пару років тому гриміли рекламою на всіх телеканалах і білбордах. Те саме трапилося б і з «Свободою», якби вона належала до штучних політичних утворень. Адже 29 років – це дійсно великий термін. Проте, ми існуємо. Тому що ми інші. Справжні.
«Свобода» – одна з найстаріших партій України. Але водночас повна енергії, молодості та сили. За ці роки було різне: перемоги і поразки, злети та падіння. Не завжди все вдавалося. Іноді ми робили помилки. Іноді програвали. Однак, вистояли, набралися досвіду, стали мудріші. Багато що пережили та зрозуміли. І йдемо вперед. Бо ідеологічні світоглядні партії не зникають чи розчиняються у просторі. Не стають жертвами тушкування. А залишаються, попри обставини.
«Свобода» йде у місцеві ради для того, щоб слідувати своїй програмі. Ми маємо бачення розвитку області і окремих громад. Ми мислимо стратегічно і на перспективу. Ми не фіктивна політична сила, а монолітна команда. У нашій організації діють певні принципи і існує дисципліна. Для нас важливий імідж партії та наша репутація. Що про нас скажуть люди. Бо, на відміну від інших, ми звикли відповідати за свої вчинки та слова. А не ховатися за спинами чи раптово, як хамелеони, змінювати свій колір.
Ми звикли бути чесними з виборцями. Говорити те, що думаємо. Не вдавати з себе тих, ким ми не є. І давати лише такі обіцянки, які можна виконати. Хоча б частково. Тому не пропонуємо захмарних проєктів.
Чудес на світі не буває. А якщо і є, то вони – наслідок серйозної послідовної і системної роботи. У випадку України – перезавантаження усього державного механізму, який прогнилий і корумпований.
Не забуваймо: 25 жовтня місцеві вибори. Тому якщо вам обіцяють щось, що більше нагадує красиву казку, не вірте їм. Це – один з способів введення в оману.
«Що тоді обіцяє «Свобода?», - спитаєте ви. Ми обіцяємо кілька речей. Дбати про розвиток та добробут усіх громад. Відстоювати національні та соціальні права українців. Не зраджувати і не перефарбовуватися. Не красти і не давати красти іншим. Бути щирими і відвертими. Бути єдиною командою. Бути собою.
Анатолій Вітів, голова Волинської «Свободи», депутат Волинської облради