image
 |  4 5 Квітня 2021 | 18:56

Аварія на волинській шахті: що кажуть гірники та керівництво копальні? (ФОТО, ВІДЕО)

Одна з двох клітей, яка опускає гірників під землю – опечатана. Інша справна, але шахтарі в копальню не спускаються. Поки триває слідство на шахті припинили видобувати вугілля, – розповів директор Володимир Юрків.

Суспільне побувало на шахті, поспілкувалося з гірниками, керівництвом копальні, а також з лікарями, які розповіли про стан травмованих.

Щоб забезпечити функціонування копальні шахтарі нині відкачують воду. Дві кліті розташовані поруч. Їх рухом керує рукоятник. Нині на зміні Віталій Бондарук. Його колегу, яка опускала кліть напередодні, опитують правоохоронці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція Волині відкрила кримінальне провадження щодо травмування шахтарів

Рукоятник розповідає: шахтарі спускалися на глибину 460 метрів.

"За мої 12 років, що я тут працюю, це вперше. І взагалі що я чув тут на шахті", але робота така, мусимо спускатися", - каже гірник.

Директор шахти Володимир Юрків каже: перед падінням безпечно опустилися у забій 37 працівників. Чому кліть з 11-ма гірниками усередині на повній швидкості влетіла у забій – невідомо, у підйомника мали б спрацювати гальма.

"Передбачено на ній 4 гальмівних пристрої, аварійне, на кожному барабані теж є гальмівні пристрої, якщо один не спрацює, обов’язково інший, аварійне гальмо є під ногою", – каже керівник копальні. Після первинного обстеження обладнання поломок не виявили.

Володимир Юрків каже: на місці події працювала військова гірничо-рятувальна служба, яка спустилася до травмованих тією ж кліттю.

Лікар Тарас Родзь розповів, у лікарні наразі лишаються п'ятеро гірників. Наймолодшому – 23 роки. Через карантинні заходи поспілкуватися із травмованими Суспільному не вдалося. Зі слів лікаря, усіх ушпиталених готують до операцій.

"Травми не маленькі. Найважча травма це перелом стегна зі зміщенням. Період реабілітації 6-8 місяців. Далі по складності є перелом кісточок гомілки зі зміщенням, є переломи таранної кістки, і перелом кісточок гомілки зі зміщенням", – каже медик.

Витрати на лікування та реабілітацію гірників компенсують згідно умов колективної угоди, сказав директор шахти Володимир Юрків. Травмування гірників на шахті № 9 “Нововолинська” розслідує поліція, нині допитують свідків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал у екоінспекції на Волині: очільника викликали до Києва, він не поїхав, – порушили провадження

З’ясовуватиме причини аварії також Державна служба України з питань праці. Для цього створять спецкомісію, розповів телефоном Суспільному завідувач сектору обласного управління Держпраці Ярослав Головка. Коментувати ситуацію він відмовився. Сказав: випадки, де травам зазнали понад десять людей, передають на розслідування до столиці.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити