image
 |  5 15 Березня 2020 | 10:53

Чи смердітиме у Луцьку цьогоріч?

Чотири роки поспіль м. Луцьк та прилеглі села потерпали від смороду, що спричиняли поля фільтрації (очисні споруди) ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”, на які скидались відходи ТзОВ “Біопек” — мелясна барда. На адресу Луцької міської ради протягом 2019 року надійшло близько 14000 звернень громадян щодо нестерпних умов проживання. 

Про це інформує Луцька міська рада.

23 липня минулого року в Палаці культури м. Луцька проведені громадські слухання про ситуацію, що склалась; прийнято резолюцію, однією з вимог якої було встановити прилади контролю за якістю атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони полів фільтрації ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”.

Місто Луцьк взяло участь у Всеукраїнському конкурсі суспільно корисних інноваційних цифрових проєктів на основі відкритих даних з проєктом “Чисте повітря” та увійшло до фінальної частини разом з м. Полтавою та м. Коломиєю.

Переможець визначиться шляхом голосування.

У разі перемоги буде можливість створити платформу для автоматичного збору даних та здійснення моніторингу за якісним станом атмосферного повітря Луцькою міською радою для отримання об’єктивних даних про якість повітря за всіма необхідними показниками, враховувати результати досліджень при здійсненні господарської діяльності у місті, будівництві житлових та громадських об’єктів, зеленому будівництві та благоустрої, влаштуванні дорожньо-транспортної мережі, а людям вільно дихати чистим повітрям.

Читайте також: Дивом залишилися живі: неподілак Луцька мікроавтобус ледве не збив людей на переході (ВІДЕО)

Цифрове рішення передбачає: веб-платформу для автоматичного збору даних від джерел забруднення з модулем аналітики; чат-бот для мешканців, який сповіщає про рівень забруднення і, в разі потреби, надає поради щодо попередження негативного впливу на здоров’я мешканців міста, а також отримує від громадян повідомлення щодо незадовільного стану атмосферного повітря (сморід, специфічний неприємний запах тощо). Таке рішення може бути масштабоване на інші міста, які мають схожі проблеми.

Просимо всіх небайдужих до якості довкілля в місті Луцьку віддати свій голос за проєкт від м. Луцька “Чисте повітря”.

Посилання для голосування: https://vote.apps4cities.org/

Голосування триватиме до 16 березня 2020 року (до 23.59 год.)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити