image
13 Січня 2021 | 15:03

Депутати Волиньоблради заявляють про «дерибан» земель

Депутати облради заявляють про "дерибан" земель, що розташовані за межами населених пунктів Горохівщини.

Про це йшлося у ході розгляду питання "Різне" на засіданні постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин. 

Депутат Тарас Щерблюк, розповів, що до нього, як до депутата облради, днями звернулась громадянка села Печихвости, що на Горохівщині Зоряна Ворончук про те, що Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області їй, місцевій мешканці, було відмовлено у розробці технічної документації на земельну ділянку, тим часом керівник цієї структури Володимир Боярчук підписує накази про надання земельних ділянок, які розташовуються на людських городах - мешканцям інших областей України.

"Мені стало відомо, що посадовими особами Держгеокадастру у Горохівському районі підготовлені в терміновому порядку викопіювання та обґрунтування для подальшої передачі жителям Київської , Житомирської , Черкаської областей та Автономної республіки Крим 167 ділянок по 2 га під ОСГ. Дані земельні ділянки знаходяться на території Горохівської, Берестечківської, Городищенської ОТГ , заяви на їх отримання знаходяться в ГУ Держгеокадастру в області", - наголосив він.

Депутат Ігор Волошенюк озвучив ще ряд схожих випадків із яким і до нього мало не щодня звертаються люди, які проживають на території колишнього Горохівського району.

Обранці Тарас Щерюлюк та Ігор Волошенюк розповіли, що наприкінці грудня минулого року вони разом із представниками Асоціації фермерів Волині, учасниками АТО та місцевими мешканцями двічі приходили за роз'ясненнями до в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Володимира Боярчука. Бльше того, із проханням втрутитись та припинити "дерибан" волинської землі, вони із офіційними листами звертались до Міністра АПК України Романа Лещенка, до керівництва області та у відповідні правоохоронні органи, однак, "віз і нині там", кажуть депутати.

"Всі земельні ділянки, що знаходяться за межами населених пунктів необхідно в найкоротші терміни передати у власність громад, адже дохід від передачі в оренду цих ділянок є одним з основних видів доходу до бюджету громад", - зауважує Тарас Щерблюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку водій наїхав на чоловіка, який рухався по пішохідному переходу

"Земельними ділянками не забезпечена у повній мірі соціальна сфера на місцях та учасники АТО, які захищали нашу державу. Основна частина земель, що не передані територіальним громадам, знаходиться під людськими городами, сіножатями та пасовищами. А відтак, наше завдання - не допустити передачі земельних ділянок жителям інших областей і не надавати земельні ділянки без погодження сесії ОТГ ", - додає Ігор Волошенюк.

В результаті обговорення депутати вирішили звернутися до голови обласної ради Григорія Недопада терміново провести розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин за участю керівників усіх фракцій Волиньради, прокурора Волинської області Віктора Тимчука, голови ОДА Юрія Погуляйка, начальника ГУ Держгеокадастру у Волинській області Володимира Боярчука та начальника ГУ Національної поліції у Волинській області Юрія Крошка - щодо надання у власність земель, які розташовані за межами населених пунктів ГУ Держгеокадастру у Волинській області.

Депутати Тарас Щерблюк та Ігор Волошенюк мають намір озвучити цю тему й на засіданні позачергової сесії обласної ради, яка запланована на четвер 14 січня.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити