image
 |  5 19 Березня 2018 | 13:04

ДФС оприлюднила імена «гравців тіньового сегмента» роздрібної торгівлі

Серед порушників закону опинилися, зокрема, «Велика Кишеня», «Ельдорадо» та «Фокстрот».
Про це 19 беpезня 2018 року повідомляє сайт «Главком».
Досвід галузі оптової та роздрібної торгівлі є показовим прикладом урядової політики подвійних стандартів. Одним великим гравцям ринку держава дозволяє не платити податки з реальних зарплат, а інших «пресує» нескінченними перевірками.
Про це пишуть «Контракти».
За даними журналістського розслідування, виданню вдалося отримати від ДФСУ інформацію про «білі» і «сірі» торгові мережі, а також про рівень реальних заробітних плат рядового персоналу і керівників порушників закону про працю.
До найбільших торговельних мереж продовольчої групи, які порушують законодавство, ДФСУ відносить «Велику Кишеню», «Фуршет», «Таврію В», «Еко Маркет», «Маркет ОПТ». У ніші торгівлі повсякденними товарами зарплати в конвертах платять «EVA», «Watsons», «ProStor». У напрямку торгівлі побутовою технікою конверти практикують «Ельдорадо», «Фокстрот», «Алло».
У всіх вищевказаних магазинах працівникам сплачується офіційно мінімальна заробітна плата. Про реальні зарплати можна судити з наведеної нижче таблиці.
Лідери тіньового сектора відомі кілька років. І вони не змінюються, незважаючи на декларовану урядом боротьбу з неофіційними зарплатами, посилення штрафів, створення спеціальних комісій для боротьби з тінню та інші фактори. Причина проста. Прем'єр-міністр не хоче, та й не може сваритися з власниками великих торгових мереж. Наприклад, за мережею «Фуршет» стоїть Ігор Баленко - мультимільйонер, стратегічний партнер і соакціонер французького «Ашана», який має грандіозні зв'язки не лише з першими особами країни, а й впливовими політиками, бізнесменами Європи, США. «Еко Маркет» належить не менш одіозному Святославу Нечитайло, який відомий війною з «Хортицею», атакою на ЛГЗ «Тетерів» і боротьбою за бренд «Хлібний дар».
Таким чином, протягом багатьох років в Україні склалися збочені стандарти: одні бізнесмени, використовуючи свої капітали і політичний вплив на керівництво уряду, принципово не платять білі зарплати. Інші, які принципово вирішили вести чесний бізнес, виступають в ролі «цапів-відбувайлів, - коментує ситуацію економіст, генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити