Порушення функцій головного мозку провокують розвиток діабету другого типу. Такого висновку дійшли вчені з Мюнхенського центру імені Гельмгольца і Німецького центру досліджень діабету.
В першу чергу, спеціалісти досліджувалися зміни в генній структурі людини, які сприяють підвищенню ризику розвитку даного серйозного захворювання, пише Journal of Clinical Investigation.
Дослідники нагадують, що за контроль рівня цукру в крові відповідає інсулін ‒ гормон підшлункової залози. Він також впливає на головний мозок людини, конкретно на гіпоталамус ‒ гормональний центр мозку, який здійснює таким чином додатковий контроль за метаболізмом глюкози та обміном енергії в організмі людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алергія на амброзію: де росте у Луцьку та чим небезпечна рослина? (ВІДЕО)
При ожирінні ‒ ураженні підшлункової залози, інсулін втрачає свою активність через часткове блокування рецепторів цього гормону, що призводить до підвищення рівня цукру, впевнені вчені. Це явище називається інсулінорезистентність і є основним проявом діабету другого типу.
"Нами доведено, що носії генетичного варіанту гена DUSP8 підвищують ризик розвитку цукрового діабету. Незважаючи на те, що функціональне значення DSUP8 для етіології захворювання поки до кінця не зрозуміло, на нашу думку, дослідження ведуться в правильному напрямку", ‒ заявила співавтор дослідження з Німецького центру досліджень діабету, доктор Соня Шрівер.