image
9 Лютого 2018 | 10:26

Для екстрадиції Михайла Саакашвілі в Грузію немає жодних перешкод, - Павло Петренко

Мін'юст розглядатиме висилку Саакашвілі тільки в Грузію.
Про це 09 лютого 2018 року повідомляє сайт «LB.UA».
Що стосується інших сценаріїв, це компетенція інших органів, - зазначив міністp.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що його відомство буде розглядати питання екстрадиції Михайла Саакашвілі тільки в Грузію. Інші сценарії з видачею політика Польщі або Нідерландам Мін'юст не розглядає.
Про це чиновник сказав в коментарі «112 каналу».
Зараз в Міністерстві юстиції є запит про екстрадицію даного пана в Грузію на виконання відповідних вироків грузинських судів ... Що стосується інших сценаріїв - добровільний виїзд або депортація - це компетенція інших органів, що не Міністерства юстиції, - сказав Петренко.

При цьому міністр юстиції підкреслив, що для розгляду цього питання йому не вистачає тільки висновків екстрадиційної перевірки Генпрокуратури.
Немає жодних юридичних перешкод для продовження процесу екстрадиційної перевірки за запитом грузинської сторони, який надійшов до Міністерства юстиції України та Генеральну прокуратуру України. Тому ми зі свого боку будемо діяти виключно в рамках чинного законодавства і міжнародних норм. Очікуємо від органів прокуратури екстрадиційної перевірки, щоб приймати остаточне рішення з приводу запиту про екстрадицію цієї особи, - заявив він.

Нагадаємо, що 8 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що після відмови Михайлу Саакашвілі в політичному притулку Україна може його депортувати в Нідерланди, Грузію або Польщу.
Україна отримала від Грузії запит на екстрадицію Саакашвілі ще кілька місяців тому. В середині минулого місяця Мін'юст продовжив термін екстрадиційної перевірки до завершення розгляду в судах справ про позбавлення його громадянства України та відмову в статусі біженця.
5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Саакашвілі, в якій той просив переглянути рішення Державної міграційної служби відмовити йому в статусі біженця. Рішення вступило в силу, захист збирається подавати касацію.
16 лютого Верховна суд України продовжить розглядати позов Саакашвілі до президента Петру Порошенко про незаконність позбавлення екс-президента Грузії громадянства України.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити