Про це пишуть Волинські новини.
«Як свідчить практика європейських країн – місце одного виду займає інший. В Англії після того, як повністю вирішили проблему з безпритульними собаками, на їхнє місце прийшли лисиці. Їх можна побачити мало не біля кожного будинку, а місце котів зайняли щурі. Втім, в Англії це не стало катастрофою, адже там немає проблеми зі сказом. Взагалі у європейських країнах для профілактики сказу з вертольотів розкидають у ліса вакцини для диких тварин. В Україні цей проект працює лише у буферній зоні біля кордонів сусідніх країн, які виділяють на це кошти», - пояснює Новарчук.
Проте, за словами Новарчук, для Луцька така ситуація є неприйнятною. Тому під час відлову псів, за згодою мешканців і після стерилізації та вакцинації, їх можуть повертати назад.
«У Луцьку ми працюємо так, щоб невелика кількість соціалізованих собак та котів лишилися на теренах міста, але щоб їхня кількість була мінімальною, аби не створювати проблеми лучанам. Загалом те, що лисиці ходять Луцьком, є свідченням суттєвого зменшення безпритульних собак», - розповідає директор КП «Ласка».