Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян звернувся до президента Росії Владіміра Путіна щодо надання допомоги відповідно до вірмено-російського договору, йдеться в тому числі йде про військову допомогу.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Радіо Азатутюн".
"Інформація в пресі про те, що обговорення з цього питання не було, стосується до вчорашньої телефонної розмови, в ході якого було обговорення про те, що азербайджанські війська відійдуть протягом ночі, але оскільки цього не сталося, сьогодні вранці вже офіційно звернулися до Російської Федерації", - сказав заступник спікера парламенту Вірменії, депутат правлячої фракції" Мій крок "Ален Симонян.
На питання, чому виникла необхідність також звернутися до Росії в рамках договору про взаємодопомогу, крім звернення в ОДКБ, віцеспікер відповів: "Тому що на даному етапі задіяні всі важелі і дипломатичні канали для якнайшвидшого вирішення питання, оскільки ми вважаємо неприйнятною будь-яку проблем, пов'язану навіть з одним кілометром суверенної території Республіки Вірменія".
Раніше в п'ятницю Пашинян звернувся до чинного голови Ради колективної безпеки Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ), президента Таджикистану Емомалі Рахмона, в рамках реалізації положень статті 2 "Договору про колективну безпеку" від 15 травня 1992 року, дати доручення про негайне залучення механізму екстрених консультацій з метою координації позицій держав-членів ОДКБ та вжиття заходів для усунення виниклої загрози.
До ОДКБ входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії вирішили ліквідувати компанію, через яку Медведчук отримав підозру у державній зраді
Напередодні Пашинян офіційно підтвердив інформацію про те, що військові Азербайджану два дні тому просунулися вглиб території Вірменії біля озера Севліч у Сюнікській області.
За його словами, військові Азербайджану вранці 12 травня перетнули кордон в районі озера Севліч та заглибилися на територію Вірменії на 3,5 км. Прем’єр назвав це "диверсійним просуванням".
В МЗС Азербайджан натомість заявили, що армія Азербайджану займає свої позиції, визначені угодою про припинення вогню від 10 листопада 2020 року, які раніше були недоступні через несприятливі погодні умови.