image
15 Серпня 2019 | 15:17

Громада на Іваничівщині отримала пожежний автомобіль від польської ґміни-партнера

Литовезька ОТГ Іваничівського району отримала першу пожежну машину від ґміни Глуськ Республіки Польща. 13 серпня 2019 року відбулась офіційна автомобіля.

Про це йдеться у повідомленні в офіційній спільноті громади у Фейсбук. 

Подія відбулася у рамках реалізації проекту «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми Tранскордонного Cпівробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У Литовезькій ОТГ було створено добровільний пожежно-рятувальний підрозділ, представники якого вже брали участь в заходах проекту. Добровольці-пожежники-рятувальники у разі виникнення надзвичайної ситуації мають першими прийти на допомогу потерпілим до прибуття професійних рятувальників. Але до цього моменту в Литовезький ОТГ не було жодної пожежно-рятувальної машини, яка б могла вчасно прибути до місця надзвичайної ситуації та зменшити її негативні наслідки.

Така пожежна машина, яка була подарована гміною Глуськ для Литовезької ОТГ, і сьогодні перебуває у використання добровольців-пожежників в польських гмінах.

Враховуючи географічне прикордонне розташування Литовезької ОТГ, наявність пожежної машини дозволить розширити можливості у питаннях забезпечення реагування на надзвичайні ситуації не тільки місцевого рівня, але й регіонального та транскордонного.

Передача пожежної машини стала можливою в рамках проекту, а також за сприянням та підтримкою партнерів проекту «Асоціації органів місцевого самоврядування Єврорегіону Буг» в особі директора секретаріату Galina Grabarczuk, комунальної установи «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» в особі директора Ірини Ітані, Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» в особі першого заступника голови правління Лариси Тарасюк. Обговорення можливості передачі пожежних машин відбулось під час першого навчального візиту до Польщі, що був організований в рамках проекту для волинських добровольців-пожежників.

В основі створення культури добровільних пожежно-рятувальних підрозділів є розвиток довіри, що розбудовує надійні взаємовідносини між добровольцями-пожежниками-рятувальниками не тільки в межах однієї ОТГ, області, але які поширюються на транскордонні території. Завдяки довірі, яку розвивають між партнерами та учасниками проекту, вдається примножити первинні очікувані результати проекту та досягти мультиплікаційного ефекту в проекті.

«Вітаємо вуйта гміни Глуськ Jacek Anasiewicz та голову Литовезької ОТГ Івана Іванчука з передачею-прийняттям пожежної машини!», - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іваничівщина: у Литовезькій ОТГ оголошено конкурс місцевих ініціатив “Громада та влада”

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити