image
 |  0 19 Листопада 2017 | 23:33

Хто стоїть за написом під Варшавою «Смерть Україні»?

«Смерть Україні!» - такий напис вітає пасажирів потягів, які прибувають до столиці Польщі з боку Мінська-Мазовецького (місто в центрально-східній Польщі).

Відповідну світлину публікує польське видання wyborcza.pl, - інформує Вголос.

«Заввишки півметра і завширшки майже десять: «Смерть Україні» - такий напис вітає пасажирів потягів, котрі в'їжджають до Варшави з боку Мінська-Мазовецького. Напис зауважив пан Андрій у понеділок...», - йдеться у повідомленні, опублікованому ЗМІ 16 листопада.

Як уже писало наше видання, 18 листопада польські прикордонники не впустили до Польщі заступника директора Українського інституту національної пам'яті Павла Шеремету.

Як наслідок, МЗС України терміново викликало польського посла, а після зустрічі заявило, що заборона в’їзду Шереметі «суперечить логіці конструктивних домовленостей».

Зокрема, досягнутих 17 листопада у Кракові під час зустрічі Консультаційного комітету України та Польщі, згідно з якими, Київ і Варшава скасовують мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт.

Нагадаємо, що того ж дня у Любліні під час транскордонної зустрічі представників Польщі, України та Білорусі перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик заявив, що Бандера для українців такий же національний герой, як Пілсудський для поляків.

Напередодні очільник польського МЗС Вітольд Ващиковський оголосив, що Польща запускає процедури, які не дозволять людям, що демонструють вкрай антипольські погляди, в’їхати до країни.

Потім, як ми вже інформували, у польських ЗМІ з’явилися повідомлення про заборону в’їзду до країни голові Українського інституту національної пам'яті Володимирові В'ятровичу. У «чорному списку» українців польські ЗМІ також називали прізвище Шеремети. Однак дотепер офіційно не було відомо, кого з українців Польща вирішила оголосити персонами нон грата. Коментуючи такі дії польської сторони, Володимир В’ятрович заявив, що у ймовірності заборони на в’їзд до Польщі  бачить синхронність дій із Росією.

Що цікаво, 17 листопада ввечері українська та польська сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення і «підтвердили свою відданість зміцненню стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща».

Згаданий мораторій на ексгумацію поляків в Україні був ініційований Інститутом національної пам'яті України у відповідь на вандалізм щодо українського пам’ятника на кладовищі в селі Грушовичі під Перемишлем (Польща).

Тоді директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона оголосить її бачення того, як будуть легалізовані українські пам'ятники на польській території і як польська держава буде відновлювати знищені пам'ятники.

Нагадаємо, що під час круглого столу на тему: «Волинський експеримент Генрика Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період» у Рівному віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур заявив, що Української держави у 1918-му не існувало, Львів – то є польське місто.

Також Міністр закордонних справ Польщі, відомий скандальними закидами в бік України, заявив, що українці мусять зробити вибір: будувати ідентичність на Українській повстанській армії або на нових героях – Небесній сотні чи загиблих на Донбасі військових.

До всього, очільник МЗС РП  Вітольд Ващиковський спровокував гучний скандал, відмовившись відвідати музей «Тюрма на Лонцького» через позицію його директора. А по тому в інтерв'ю польським ЗМІ заявив, що Київ використовує Варшаву.

Врешті, і Президент РП Анджей Дуда закликав гаранта Петра Порошенка вигнати з української політики націоналістів. Після цього голова Волинської "Свободи", керівник фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді Анатолій Вітів заявив, що польcькому президенту з антиукраїнськими настроями не варто відвідувати Україну.

Тим часом польський політолог і публіцист Єжи Тарґальський заявив, що антиукраїнська риторика в Польщі – засіб здобуття політиками голосів виборців, що відразу викликало шквал критики в Польщі.

Ще раніше Єжи Тарґальський заявляв, що Міністр Ващиковський не вміє і не хоче досягти нормалізації відносин із Україною.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити