image
15 Жовтня 2020 | 12:32

Інший штам коронавірусу назвали загрозою для людини: викликає блювоту і діарею у свиней

Штам коронавірусу, відомий як синдром гострої діареї у свиней (SADS-CoV), ймовірно, може також поширитися на людей.

Про це повідомляє «OBOZREVATEL».

Таке припущення зробили вчені з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл (США). Про це повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що цей штам виник від кажанів, вперше його було виявлено у 2016 році й відтоді він заражає стада свиней по всьому Китаю.

У тварин інфекція викликає сильну діарею і блювоту. За словами фахівців, особливо небезпечний цей вірус для молодих поросят, і є підстави вважати, що загрозу він несе також людям.

Зокрема, під час нового дослідження вчені протестували декілька типів людських клітин, інфікувавши їх синтетичною формою SADS-CoV. Так, тести показали, що їхній широкий спектр був сприйнятливий до вірусу, враховуючи клітини печінки, кишечника і дихальних шляхів.

«У той час як багато дослідників зосереджуються на бета-коронавірусах – SARS і MERS, альфа-коронавіруси можуть виявитися настільки ж серйозною, якщо не більшою, проблемою для здоров'я людини, адже передаються між різними видами», – підкреслив один із авторів роботи професор Ральф Барік.

Дослідники пояснюють, що перехресний захисний колективний імунітет часто не дозволяє людям заразитися багатьма коронавірусами, виявленими у тварин. Водночас заявляють, нібито результати тестування показують, що у людей ще не виробився такий імунітет до SADS-CoV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В інфекційній лікарні немає місць для хворих на коронавірус, – головний медик Луцька

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити