В Україні вирішили відмовитися від дії адаптивного карантину й натомість ввели карантин вихідного дня. На думку урядовців і чиновників МОЗ, це дозволить стримати стрімке розповсюдження у країні коронавірусної хвороби.
Про це повідомляє «OBOZREVATEL».
Відповідне рішення було ухвалено під час онлайн-засідання Кабінету міністрів у середу, 11 листопада. Детальніше про нові обмеження, яких відтепер у вихідні мають дотримуватися українці, розповів на ньому міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«На всій території країни ми пропонуємо перейти на загальнодержавний карантин із обмеженнями, які діяли в регіонах із "помаранчевим" рівнем епідемічної небезпеки», – заявив глава МОЗ.
Так, на період дії карантину за новими правилами в Україні буде заборонено:
проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 20 осіб. У разі меншої кількості учасників заходу, його організатор має забезпечити дотримання між ними дистанції не менше ніж 1,5 метра;
Таке обмеження не стосується проведення офіційних, внесених до єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України, а також матчів командних ігрових видів спорту професійних спортклубів – без глядачів і за умови дотримання всіх санітарних і протиепідемічних заходів, щоденного контролю стану здоров’я учасників.
діяльність кінотеатрів і театрів із заповненістю залів у них більш ніж на 50% місць у кожному окремому залі;
діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку – одна людина на 20 кв. м;
здійснення регулярних і нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезення на міських автобусних маршрутах, у режимі маршрутних таксі, в залізничному транспорті міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного й міжобласному сполученні в кількості місць більше, ніж передбачено технічною характеристикою того чи іншого транспортного засобу;
проведення дискотек, робота розважальних закладів, нічних клубів;
надання послуг громадського харчування з 22:00 до 07:00, але з можливістю торгівлі на виніс;
приймання відвідувачів у торговельних центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування населення, крім магазинів, 60% площі яких призначено для торгівлі;
заборона навчання в групах більше 20 осіб, або у разі якщо на самоізоляції перебуває більше 50%;
роботу спортзалів і фітнес-залів, якщо не можна забезпечити відстань у розрахунку одна людина на 20 кв. м.
Серед цього, на час карантину вихідного дня (з 14 по 30 листопада) до загальних обмежень додаються такі:
в суботу та неділю повинні закрите все, крім продуктових магазинів, аптек, зокрема й ветеринарних; заправок (але без зон харчування), СТО, транспорту;
ресторани, кафе, інші заклади громадського харчування повинні працювати тільки «на винос»;
не працюватимуть фітнес-зали, басейни;
закриваються установи культури, крім закладів із виробництва аудіо-візуальних творів з обмеженням доступу на місце зйомки.
У країні будуть відкриті фінансові й медзаклади, пошта. Також продовжать свою діяльність заклади, які надають фінансові послуги та послуги з інкасації.
За заборонами мають стежити Нацполіція, державна служба з питань безпечності харчових продуктів і комісії, створені місцевою владою.
Зі свого боку, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що складний період з коронавірусом має закінчиться до квітня.
«Ми важко проходитимемо цей період до квітня. Головне, з якими людськими втратами ми його пройдемо. Наше завдання, щоб кількість цих втрат була якомога меншою», – сказав Степанов.
Міністр зазначив, що на сьогоднішній день з коронавірусом госпіталізовані 28,5 тисяч людей, що у 4,5 рази більше, ніж було у вересні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям знову обіцяють: на цей pаз — виплатити лікарняні по догляду за хворими на COVID-19 родичами