Людьми в умовах карантину маніпулювати стало складніше через їх невразливість до тонких впливів внаслідок страху зараження та обмеження соціальної поведінки.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив соціальний психолог, уродженець Луцька Олег Покальчук.
«Звісно ж, маніпулювати людьми стало важче. Маніпуляція передбачає якісь складніші дії, а перелякана людина просто стає тупою. У цьому сенсі вона для тонких маніпуляцій - невразлива. Оскільки на соціальність виникає інстинктивна заборона, пов'язана з виживанням, то всі фейк-стратегії обнулились, бо вони мали на меті схиляння до певної стадної поведінки. Тепер це стало неможливим, і в цьому плані карантин – це добре», – сказав Покальчук.
Він зауважив, що люди зараз – це «сукупність переляканих індивідуумів», частина з яких буде змушена ставати особистостями ось у такий болісний спосіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 простих порад: як не заворіти на коронавірус та зміцнити імунітет?
«Тому я вважаю цей масовий переполох засадничо корисним», – зазначив соціальний психолог.
Стосовно здатності людей в умовах вимушеної самоізоляції критичніше оцінювати інформацію, Покальчук зазначив, що критично, тобто раціонально, сприймати інформацію здатна лише невелика кількість людей.
«Позаяк українська культура в значній мірі побудована на риданнях, звинуваченнях і пробаченнях, критичне мислення нам не загрожує», – вважає Олег Покальчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україну запідозрили у фальсификації кількості інфікованих на COVID-19: їх мало би бути вже 17-19 тисяч