image
20 Серпня 2018 | 09:28

Коли Україна може отримати Томос?

Українська православна церква може отримати від Константинополя томос про автокефалію вже до кінця 2018 року.
Сама процедура дуже складна, оскільки в більшості випадків надання автокефалії в країні існує лише одна церква, - заявив глава УПЦ США митрополит Антоній в інтерв'ю "Голосу Америки".
"Тому виникає питання, кому надавати Томос. Це питання треба дуже серйозно розглядати. Є особи, яким не можна його надавати, це не буде прийнято більшістю віруючих. Швидше за все, буде зібраний Всеукраїнський собор з представників всіх церков України. І в цьому соборі буде обраний патріарх. Це один з варіантів розвитку", - пояснив він.

Митрополит додав, що тоді Константинополь повинен буде визнати цього лідера церкви і Томос буде надано йому. У той же час, за його словами, ні в якому разі його не буде надано уряду.
"Є інші варіанти розвитку подій, але я не можу про це говорити зараз... Нам треба почекати до кінця серпня. Патріархи в Константинополі обговорять це питання детально. Хто знає, може будуть збори всіх православних єпископів з усього світу. Якщо це станеться, то вирішення питання буде відкладено ще на більш тривалий термін. Але так чи інакше, я думаю, якесь рішення буде прийнято до кінця цього року", - заключив митрополит Антоній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували відео ліквідації харківського стрільця


 

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити