image
 |  202 10 Листопада 2023 | 17:44

Кози, щурі та сміття: показали захаращене господарство в центрі Луцька

У Луцьку мешканці вулиці Тесленка в районі Яровиці скаржаться на сім'ю пенсіонерів Гладченків, які захарастили свою територію побутовим сміттям і вирощують там кіз.

Як розповіла Суспільному лучанка Софія Лех, її подвір'я межує із господарством Миколи та Надії Гладченків.

Причина конфлікту й позиція сусідів

Тварини постійно гуляють на даху будинку, зазначила Софія Лех, а звідти голодні об'їдають листя дерев і зістрибують до сусідів, зокрема і до неї.

"Виходжу вдень: собака розходиться, шум, крик, кози тут стоять. Кози з рогами, вибачте, я на сьомому місяці вагітності. Четверта ночі, комендантська година – кози б'ються до мене об стінку з вулиці. Як спати – невідомо. Хата низенька, вікна можна легко побити, якщо скакати", – каже жінка.

Зі слів Софії Лех, якби не сморід від сусідського сміття і не кози, які ходять і скачуть, де заманеться, то жодних питань у мешканців вулиці до пенсіонерів не виникало б.

З іншої сторони вулиці Яровиці – обійстя лучанина Олексія Назарова. Нещодавно кози Гладченків знищили його черешню.

"Сморід йде через той паркан. Може, там вже по коліна того лайна. Недавно скочили – знищили мені черешню. Два роки. Вже діти починали їсти. Поламали повністю черешню, сливку, абрикос", – зазначив чоловік.

Лучанка Марія, яка мешкає поруч, розповіла: біля сусідських кіз страшно ходити із коляскою й маленькою дитиною.

"Запахи оті всі. Діти ходять. Ідемо, а вони, бачите, ходять по даху. Враження таке, що вони можуть скочити і на голову", – говорить жінка.

Ще одна скарга від сусідів – на сміття, яке розлітається вулицею і в якому бігають щурі.

"Там, де кози, там і щурі, бо вони відчувають молоко. Постійно тут ввечері лазять. Зранку вийти – видно відбитки лап. Вивезти дитину, поки тепло у візочку, щоб вона поспала, страшно", – каже лучанка Софія Лех.

Поштарка Олена, яка носить пенсію власнику кіз Миколі Гладченку, розповіла: до його будинку 13 років неможливо зайти через захаращеність сміттям.

"Я йому весь час отут, на коліні, надворі видаю пенсію", – каже жінка.

Що кажуть господарі захаращеного господарства й кіз

Власнику кіз Миколі Гладченку – 86 років. З його слів, мешкає в будинку понад 60 років і раніше кіз мав ціле стадо, а зараз залишилося чотири. Каже: з дружиною вже не мають здоров'я їх випасати.

"Баба Надя – інвалід, ногу зламала. Залізо вставили, не може ходити. Тільки доїть і все. Виводжу надвір, щоб подоїла... Та хлів завалився там", – розповідає чоловік.

На питання про те, чому накопичив так багато непотребу, відповідає, мовляв, усе збирав для будівництва, яким займається вже 20 років, але кози не дають завершити задумане.

До власників кіз мешканці вкотре викликали інспекторів муніципальної варти. Бабуся Надя каже: кози доглянуті, дають смачне і корисне молоко, але тварин скоро позбудуться.

"Поріжемо, тримати не будемо. Ви бачите, що ми будуємося, то воно все потрібне для будівництва. Чоловік знайде і каже: "Воно мені пригодиться". Воно нікому не заважає, ви самі бачите, що воно за парканом", – сказала лучанка.

За неналежне утримання свійських тварин і захаращення своєї території і території загального користування на Гладченків склали адмінпротокол, розповіла начальниця відділу департаменту муніципальної варти Оксана Матрунчик.

Зі слів муніципалки, чоловіка притягають до адміністративної відповідальності не вперше. Лучанин додав, що штрафи регулярно сплачує.

Натомість сусіди, котрі мешкають вулиці Тесленка поруч із пенсіонером, зазначають: це не вирішує проблеми занедбаних тварин та території.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити