Луцька рада посіла останнє місце серед обласних центрів з розгляду електронних петиції громади міста.
Про це «ВолиньUA» інформують експерти проекту USAID «Громадяни в дії».
Більшість міст достатньо якісно врегулювали питання ініціювання та розгляду електронних петицій на рівні локальних нормативно-правових актів.
Однак у Луцьку ситуація з електронними петиціями патова, адже обласний центр Волині посів останнє місце. Люди розчаровані в поданні електронних петицій та мало надіються на те, що їх почує міська влада, яку нині очолює «бютівець» Григорій Пустовіт.
Електронні петиції – це звернення громадян до органів державної влади та місцевих рад з вимогою розглянути важливе питання чи вирішити проблему. Розгляд електронної петиції може бути ініційований громадянами шляхом збору підписів на офіційному вебсайті органу влади або на веб-сайті громадського об’єднання (стаття 23-1 ЗУ «Про звернення громадян»).
В той же час, лише 14 міст з 24 встановило норми, які були рекомендовані попередньою редакцією Закону України «Про звернення громадян», а саме:
- від 100 тисяч до 500 тисяч жителів - не більше ніж 250 підписів;
- від 500 тисяч до 1 мільйона жителів - не більше ніж 500 підписів;
- понад 1 мільйон жителів - не більше ніж 1000 підписів.
У Луцьку проживає 214 тисяч жителів, тому передбачено не більше ніж 250 підписів. Однак на сайті місцевих петицій встановлено вимоги у 300 голосів для підтримки петиції.
Люди розчаровані в ефективності електронних петицій у Луцьку, так як вони є практично недієвими. Можливо тому на сайті петиції зареєстровано лише одна петиція.
У всіх обласних центрах передбачено розгляд електронних петицій на засіданнях ради, однак у Луцьку цього не роблять.
Відповідно, експерти припускають, що Луцька міська рада в порушення закону запроваджує альтернативні механізми розгляду петицій виконавчим комітетом або постійними депутатськими комісіями, ці методи впроваджуються аби не розглядати звернення на пленарних сесійних засіданнях.
Читайте також: Мутні тендери: як департамент ЖКГ «пиляє» бюджет Луцька?
Детальним порядком розгляду електронних петицій може похвалитися такі міста, як: Чернівці, Ужгород, Львів, Черкаси, Краматорськ, Івано-Франківськ, Суми, Тернопіль, тільки не Луцьк.
Зважаючи на ці всі моменти, не дивно, що Луцьк посів 15 місце з 24 по показникам демократичності. А міська влада, очільником якої є Григорій Пустовіт, не бажає чути лучан чи мешканців міста та продовжує впроваджувати різні механізми розгляду місцевих петицій.