Лучанин почав збирати електробайк шість місяців тому. Одна з його переваг – це економність витрат на дорогу. Щоб проїхати 80 кілометрів, власник заправляє свій транспорт електроенергією на 3 гривні, 80 копійок.
Олег їздить дорогами і тротуарами, каже головне – дотримуватися правил дорожнього руху. Поки його електробайк не підпадає під жодне із визначень механічних транспортних засобів, прописаних у законі.
Власник електробайку Олег Бондарук: "Мене ще не зупиняли. Я маю водійські права, я знаю правила дорожнього руху. Якби це був мопед, без проблем, я б зробив (водійські права) категорію А-1."
Речниця патрульної поліції Волині Ольга Бузулук розповіла Суспільному, що інспекторам ще не доводилося зупиняти такий транспорт на дорогах Луцька та області.
Речниця патрульної поліції області Ольга Бузулук: "Такого поняття, як електробайк в законодавстві ще немає. Якщо патрульні зупинять такий транспорт за якесь порушення, напевно застосовуватимуть індивідуальний підхід."
Олег Бондарук каже: прагнув створити легкий, маневрений, екологічний двоколісний транспорт. Найскладніше було розібратися з електронікою, підібрати правильний акумулятор. Повністю електробайк заряджається за 6-7 годин.
Власник електробайку Олег Бондарук: "У мені боролося дві особистості – конструктор і дизайнер. Мені хотілося зробити так, щоб воно виглядало футуристично для міста і щоб у воно було так само й технологічно."
У кермо вмонтовані клавіші живлення, світла, повороти, важелі для обмеження швидкості, гальма. Електрозварювальні і токарські роботи допомагали виконати друзі. Сидіння надруковане на 3-D принтері.
Нині Олег Бонадарук каже, що на 80% задоволений електробайком. Собівартість поки не підрахував, бо транспорт ще вдосконалює.