image
20 Листопада 2018 | 09:43

Луцька бізнес-леді заплатить 112 тисяч гривень штрафу за неоформлену працівницю

Підприємець Марія Шевчик, яка не оформила працівницю, а після звільнення привселюдно зганьбила і відмовилась віддавати їй документи, через суд спробувала добитися відміни штрафу, мотивуючи це тим, що дівчина, нібито, в неї взагалі не працювала.

Про це пишуть Волинські новини

Проте суд поставив крапку в цьому питанні та відмовив їй в апеляції — горе-підприємець все ж заплатить майже 112 тисяч гривень штрафу. 

 Про це стало відомо під час судового засідання у Волинському апеляційному суді 19 листопада. 

 Колишній працівниці кав’ярні «Sheff Coffee», що знаходиться на четвертому поверсі РЦ «Промінь» Ірині Демидюк для того, аби повернути свою трудову та медичну книжку довелося писати заяву до поліції та Управління Держпраці у Волинській області. 

Наприкінці березня у тому ж «Sheff Coffee» розгорівся скандал. Ірина заздалегідь повідомила свою роботодавицю Шевчик Марію про те, що вона вирішила змінити місце роботи і сказала, щоб їй шукали заміну, адже заклад мав працювати до 2 години ночі, а Марія більше місяця не хотіла офіційно влаштовувати дівчину, щоб не сплачувати за неї податки. 

 Однак, реакція бізнесвумен була своєрідною: вона привселюдно зганьбила та обматюкала дівчину, не віддала відпрацьованої заробітної платні та оригінали документів. 

 Тож, Ірина разом із журналістами звернулась до поліції, аби ті допомогли розібратись у ситуації та повернути їй документи. За фактом привласнення Марією Шевчик чужих документів, поліція розпочала розслідування справи. Також про цей прикрий випадок було повідомлено Управління Держпраці у Волинській області та ДФС. 

 Там на заяву Ірини відреагували досить швидко та провели інспекцію у зазначеному закладі, де виявили низку порушень з боку підприємиці та оштрафували Марію Шевчик майже на 112 тисяч гривень за неоформленого працівника. 

 З таким рішенням підприємець не погодилась і звернулась до суду. Проте служителі Феміди, з’ясувавши всі обставини справи та дослідивши докази, стали на бік працівниці, яку обманули. Після цього власниця кав’ярні подала апеляцію, яку й розглянули в ході судового засідання 19 листопада. 

 Адвокат підприємиці Наталія Андріяш наполягала, що бариста Ірина Демидюк не писала заяви про прийняття на роботу та, ймовірно, взагалі не приступала до виконання обов’язків. 

 У відповідь дівчина зазначила, що роботодавець «годувала обіцянками» та запевняла, що оформить її офіційно «з дня на день». Проте, щоразу знаходила відмовки і так і не зробила обіцяного. 

 Разом з тим, знайшлися свідки, які підтвердили, що Ірина Демидюк дійсно працювала в кав’ярні, яку вони час від часу відвідували. 

 Зрештою, зважаючи на всі надані свідками докази, суд залишив рішення попередньої інстанції без змін — підприємиця Шевчик буде змушена заплатити майже 112 тисяч штрафу, як цього і вимагає закон. Попри це, оригіналу трудової книжки екс-працівниці бізнес-вумен так і не повернула та перед дівчиною, яку привселюдно ображала перед свідками, не вибачилась.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Курортне» шахрайство: лучанин заплатив за «фейкову» базу на морі

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити