image
 |  18 1 Липня 2020 | 15:51

Луцька міськрада звернеться до уряду щодо утримання схилів Замку Любарта

Комісія Луцької міськради з питань ЖКГ підтримала проєкт звернення до Прем’єр-міністра України, Міністра культури України щодо належного утримання схилів замку Любарта.

Про це інформує власкор «ВолиньUA».

Автором проєкту рішення є фракція ВО «Свобода» у Луцькій міській раді.

«Станом на сьогодні вали Луцького замку потребують особливої уваги в утриманні, розчищення та укріпленні їх та мурів. Адже місцями є тріщини та руйнування кладки цеглі стін замку. Актуальним залишається питання щодо реставрації та утриманні в належному стані пам’ятки національного значення, яка має важливу роль для обласного центру Волині, як одна із туристичних родзинок та надбань української нації.

Відкритою є також проблема доступності на територію замку людей з інвалідністю. Сьогодні маємо подбати про те, щоб кожен мав можливість відвідати музеї та історичні локації на території Старого міста», - зазначив у виступі депутат Луцької міськради від ВО «Свобода» Андрій Білан.

У підсумку члени комісії підтримали проєкт звернення.

Зважаючи на вагому роль Луцького замку у розвитку туризму та культури обласного центру Волині, депутати просять відреагувати та посприяти у справі фінансуванні робіт щодо розчищення та укріпленні валів довкола пам’ятки національного значення, а також обстеження мурів твердині, а за потреби – передбачити необхідну фінансову підтримку та проведення їх реставрації чи відновлення.

«Враховуючи викладене, вимагаємо від Прем’єр-міністра України та Міністра культури України:

1. Сприяти справі належного утримання схилів Замку Любарта, очищення та облаштування схилів пам’ятки національного значення від бур'янів.

2. Мінкультури України, відповідно до покладених на нього завдань, – вжити необхідних заходів задля проведення охоронних заходів щодо збереження пам'ятки національного значення та території, на якій вони розташовані, від пошкодження внаслідок дії природних факторів.

Зокрема, Мінкультури України, у межах повноважень:

2.1. Погодити проведення земляних робіт у межах території, на якій розташована пам'ятка національного значення «Луцький замок» та сприяти у фінансуванні проєкту укріплення валів;

2.2. Надати депутатам міської ради інформацію про технічний стан пам'ятки національного значення «Луцький замок».

2.3. Сприяти у фінансуванні на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт у межах території Луцького замку, на якій розташовані пам'ятки, та в зонах їх охорони.

2.4. Сприяти в облаштуванні доступності до Замку Любарта та музеїв, які знаходяться на території твердині, для людей з інвалідністю, а також передбачити для потреб таких людей будівництво спеціального ліфту для підняття на вежу чи мури твердині.

3. Мінкультури України та Волинській обласній державній адміністрації – взяти під контроль реалізації робіт із розчищення валів Луцького замку».

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити