У Луцькому зоопарку розцвіли троянди.
Чудовими світлинами квітів опублікували на сторінці звіринцю у соцмережі facebook.
Таки королева - прекрасна та колюча, розкішна та вразлива, тендітна, але з шипами. Це троянда.
Є безліч легенд про її появу.
Найперші згадки про троянди були знайдені у давньоіндійських переказах. В Індії дуже шанували їх.
Легенди про «надзвичайної краси квітку» з’явилися у Стародавньому Ірані. Наприклад, що усі квіти світу прийшли до Аллаха та попросили його, щоб замість ледачого, хоча й царського, Лотоса він призначив їм нового правителя. Натомість Аллах створив їм прекрасну білу троянду, яка своєю красою та ніжністю усіх зачаровувала, проте з гострими шипами, щоб могла постояти за себе та за своє велике царство квітів. І зараз у цій країні віддають шану троянді.
Окрім того, є щемні опівідки про те, як Афродіта, богиня краси і любові, дізнавшись про смерть на полюванні її коханого Адоніса, пішла шукати тіло прекрасного парубка в гори Кіпру. По дорозі вона поранила свої ніжні ноги об колючки терну і гострого каміння. Каплі її крові, падаючи на землю, перетворювалися в червоні троянди.
В іншій легенді розповідається, що троянди утворилися із нектару, випадково пролитого богами на землю.
Древні римляни пов’язували появу білих троянд з міфом про Венеру. Коли богиня виходила на берег із морської безодні, там, куди падала морська піна з її тіла, виростали ці квіти.
Бог закоханих Купідон подарував першу білу троянду Гарпократу – богу мовчання, щоб він не розголошував тайну походеньок Венери.
У древніх народів біла троянда вважалась символом мовчання. Якщо в залі трапез красувалась біла троянда, то всі розуміли, що слова, мовлені за столом, не будуть розголошуватися.
Спочатку, розповідається в іншій легенді, троянда не мала колючок. Але, у міру того, як люди псувалися і переставали достойно цінити красоту, троянда все більше і більше покривалася колючками.
Грецькі чарівниці робили із троянд любовні зілля.
Троянда була улюбленою квіткою римлян. У Римі і інших італійських містах, в період цвітіння троянд, влаштовувалися спеціальні свята на їх честь. Гірляндами і вінками прикрашали статуї, храми. Трояндами усипали дороги. Їх кидали до ніг героїв і переможців.
А от у нас на території ці квіти вперше висадили після завершення реконструкції зоопарку. За 5 років - завдяки праці озеленювачів підприємства - троянди стали окрасою літнього зоопарку. І квітнуть вони (хай і не так розкішно, як у червні, що нині зазнімкував Олег Міткевич (Oleg Mitkevych) до перших морозів. Тож візит до найкомфортнішого місця відпочинку на природі у межах міста - то милування нашими підопічними та можливість зробити прекрасні фото із королевою квітів.