image
 |  7 19 Січня 2021 | 20:52

Можемо говорити про ненависть Лукашенка до Павла Шеремета, — Ігор Макар дав свідчення

Колишній заступник командира білоруської бойової групи «Алмаз» Ігор Макар дав у Києві свідчення у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, які можуть вивести на слід замовників. Вони пов'язані з опублікованими ним записами від 2012 року щодо ймовірної причетності до злочину спецслужб його країни.

Про це повідомляє «OBOZREVATEL».

Як пише «Радые Свабода», Макар розповів, що після прибуття в Україну його зустріли наші силовики. Вони забезпечили свідку цілодобову охорону. Назад у Вільнюс, де наразі мешкає чоловік, він повернувся 16 січня.

Як згадує колишній представник спецслужб Білорусі, після оприлюднення ним скандальних «плівок», українські дипломати самі зв'язалися з ним і обговорили співпрацю в межах розслідування резонансної справи.

«На прохання керівника департаменту Національної поліції України мені видали українську візу і попросили вилетіти в Україну та взяти участь у розслідуванні. Це можна було зробити у Вільнюсі, але краще в Україні. Я порадився зі своєю командою, а потім погодився вилетіти в Україну. Я отримав багато листів від людей з проханням не летіти, бо це може бути небезпечно, але я все-таки вирішив», – згадує Макар.
«Коли я прибув в Україну, мене зустріли спецслужби. Мені забезпечували охорону цілодобово. Я бачив професіоналізм у роботі українських спецслужб. Ми проводили слідчі дії та інші заходи в Національній поліції, після чого українська сторона повідомила мені, що у них немає причин не довіряти мені. На мою думку, я представив достатньо підстав стверджувати, що білоруські спецслужби мають якийсь стосунок до наказу вбити Павла Шеремета. Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж публікував у ЗМІ», – додав він.

Крім того, Макар дав обіцянку не розголошувати нікому свої свідчення, аби не вплинути на хід розслідування. Водночас він наголосив, що все кардинально зміниться завдяки озвученій ним інформації, і злочин, зрештою, буде розкритий.

Також експрацівник спецслужб Білорусі назвав імовірні причини вбивства Шеремета. Воно нібито на 60% пов'язане із розслідуваннями журналіста про зникнення людей у його країні і про вибух у мінському метро у 2011 році.

«На мою особисту думку, після порівняння низки фактів й після розмови з українськими слідчими ми можемо говорити про ненависть Олександра Лукашенка до Павла Шеремета. Все це разом могло бути причиною його усунення. І це було зроблено як демонстративне вбивство», – підсумував Макар.

Зі свого боку в Національній поліції агентству «Інтерфакс-Україна» уточнили, що отримали інформацію, яка може допомогти вийти на слід замовників вбивства.

«Під час допиту свідок надав слідчим інформацію, яка може істотно прискорити процес встановлення замовників і обставин підготовки підриву Павла Шеремета. Зараз поліцейські перевіряють отримані дані. Аудіозапис спрямовані на фоноскопічну експертизу», – сказав співрозмовник.

Також правоохоронці підготували клопотання про надання міжнародної допомоги для проведення додаткових дій на території країн, які пов'язані з оприлюдненими записами. Документи узгоджують в Офісі генпрокрурора.

Як писав OBOZREVATEL:

4 січня Макар, який наразі є опозиціонером, оприлюднив аудіозапис із розмовою нібито в кабінеті колишнього голови КДБ Білорусі. На ньому співрозмовники обговорювали способи вбивства Шеремета. Серед іншого прозвучала і пропозиція щодо вибуху.

Ролик був також надісланий офіційним представникам Європейського союзу задля розслідування злочинних дій нелегітимного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що версія про причетність спецслужб Білорусі до вбивства Шеремета не позначиться на перебігу справи.

Крім того, він назвав деякі версії злочину: йдеться про роль у його організації спецслужб не лише Білорусі, а й Росії.

Родина загиблого журналіста також припустила імовірну причетність до його смерті білоруської влади.

Макар пізніше уточнив, що спецслужби України нібито були попереджені про загрозу вбивства Шеремета ще у 2012 році. Загинув журналіст 20 липня 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Плівки КДБ Білорусі щодо Шеремета: викривач готовий свідчити в ОГПУ

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити