image
 |  14 14 Квітня 2022 | 09:54

Мобілізація на Волині: кого наступного покличуть до лав армії

Про мобілізацію не говорить хіба лінивий. Хтось переповідає чутки про те, як на війну «загрібають» усіх, хтось скаржиться, що хоче воювати, а йому кажуть чекати. Як насправді відбувається мобілізація в Україні, кому варто готуватися, а кому – ні, і чи буде час, коли на війну забиратимуть усіх чоловіків?

24 лютого в Україні розпочалася загальна мобілізація. Усе – задля захисту українців і територіальної цілісності країни. Через місяць після вторгнення російської федерації мобілізація триває, проте досі викликає в українців чимало запитань. Хто ж підлягає загальній мобілізації?

«Під мобілізацію в нас підпадають всі категорії громадян, починаючи від 18-ти до 60-ти років», – розповідає заступник військового комісара Волинського обласного військового комісаріату Павло Свадовський.

Не підлягають мобілізації люди, які за станом свого здоров’я не можуть бути призвані до лав Збройних сил чи інших військових формувань сил оборони; також ті, хто має трьох і більше неповнолітніх дітей; хто є опікунами хворих, інвалідів; студенти, які навчаються очно чи на території України, чи за кордоном.

Не підлягають мобілізації і заброньовані громадяни. Себто ті, які вкрай потрібні економіці.

«Заводи й фабрики повинні працювати, економіка повинна працювати, перевезення треба здійснювати. Той же самий волонтерський рух, відповідно, який задіяний до певної діяльності, також. Це погоджується все через органи державної адміністрації», – каже Павло Свадовський.

Якщо із процесом мобілізації зрозуміло, то треба розібратися із датою її закінчення.

За словами Павла Свадовського, на загальну мобілізацію зазвичай відводиться 90 днів. Себто мобілізація в Україні-2022 закінчиться 24 травня. Однак, каже він, дата може змінюватись залежно від ситуації. Якщо війна на території нашої країни триватиме, термін мобілізації можуть продовжити.

А для того, аби на місце втраченого військовослужбовця прийшов боронити країну наступний – існують так звані «хвилі мобілізації». Перша відбулася в перші дні початку війни Росії проти України. Тоді були призвані колишні військовослужбовці віком до 40 років.

«Це ті, хто з 17 березня 2014 року до 24 лютого 2022 року був зарахований в оперативний резерв. Хто служив або строково військову службу, або був призваний по мобілізації, або проходив службу за контрактом у визначених військових частинах», – каже заступник військового комісара.

Друга хвиля, каже Свадовський, – це мобілізація резервістів, які не потрапили до першої хвилі. Це найчастіше військовослужбовці, які мали бойовий досвід до 2014 року.

«Наприклад, коли ми формували бригади тероборони, саме оперативний резерв другої черги входив до цих підрозділів», – пояснює він.

Нині ж, зауважує Павло Свадовський, почалася третя хвиля мобілізації: призивають військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.

«Якщо за своїми знову-таки навичкам військово-обліковими спеціальностями вони потрібні безпосередньо визначеним військовим частинам, за своїми морально-діловими якостями, за станом здоров’я вони підпадають, вони безпосередньо йдуть у військові частини. Але в основному вони направляються у навчальні центри для проведення відповідної підготовки ,чи допідготовки, чи перепідготовки на ті військові облікові спеціальності, які безпосередньо потрібні на даний час», – пояснив Павло Свадовський.

Четверта ж хвиля мобілізації торкнеться абсолютно всіх українців, які не мають обмежень за віком та станом здоров’я. Утім, заспокоює він, до цієї хвилі може й не дійти. Бо нині Збройні сили України впевнено наближають нас до перемоги, а відтак воювати скоро буде ні з ким.

Детальніше - у сюжеті 12 каналу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити