image
21 Лютого 2021 | 09:35

Українцям нав'язують відзначення 100-ї річниці польської окупації Волині, – голова Волинської «Свободи»

Волинська «Свобода» шокована інформацією про наміри організувати у Луцьку відзначення 100-ліття утворення Волинського воєводства у складі Речі Посполитої. Волинянам пропонують святкувати ювілеї власного поневолення чужими державами. Особливо прикро, що серед ініціаторів цього антиукраїнського дійства провідна наукова установа краю – Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Про це написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук голова Волинської «Свободи», керівник фракції ВО «Свобода» у Волинській обласній раді Анатолій Вітів.

"19 лютого 2021 року Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку оприлюднило оголошення про відзначення у Волинському національному університеті імені Лесі Українки сотої річниці створення Волинського воєводства у складі Другої Речі Посполитої. За словами генконсула Славоміра Місяка, цей захід відбудеться з ініціативи Генерального Консульства РП у Луцьку та Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Напевно, можливість отримати польські гранти затьмарила розум ректорату вузу. Замість того, щоб виконувати функцію форпосту української ідентичності, Волинський національний університет потурає польському шовінізму та прославляє імперську історію Речі Посполитої", - йдеться в дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маємо назавжди звільнитися від російського впливу і позбутися внутрішніх комплексів, – депутат Луцької міськради

«Свобода» заявляє, що створення Волинського воєводства у 1921 році – це юридичне оформлення факту окупації українських земель Польщею. Річ Посполита принесла на Волинь політику національного гноблення, ополячення, пацифікації, осадництва та геноциду українців. Її метою була колонізація та асиміляція української Волині та перетворення її у польську провінцію.

«Свобода» вважає, що проведення такої конференції у 2021 році – це спроба Польщі та керівництва Волинського національного університету відбілити окупаційний режим Речі Посполитої. Замість того, щоб вивчати історію польської окупації Волині, вони пропонують вшановувати круглу дату утворення колоніальної адміністративної одиниці у складі чужої для українців держави.

"З таким же успіхом можна запропонувати волинянам відзначати чергову річницю створення Волинської губернії у складі Російської імперії, Волинської області у складі УРСР чи утворення Рейхскомісаріату «Україна» з центром у місті Рівне.

Консульство Республіки Польщі у Луцьку – дипломатична установа. І його активна участь в цих дійствах – ніщо інше, як акт із претензіями на українську територію. Можливо, польським дипломатам варто задуматися над організацією відзначення річниці створення Люблінської чи Варшавської губернії у складі Російської імперії. Або ж розглянути варіант вшанування дати заснування Третім Рейхом Генеральної губернії на місці завойованої Речі Посполитої. Цікаво, як польська сторона відреагувала би на пропозицію німецьких колег щодо такої ініціативи?" - додає Анатолій Вітів.

«Свобода» наголошує, що практика відзначення круглих дат створення окупаційних адміністрацій на Волині є неприпустимою. Вона свідчить про дефіцит національної гідності, самоповаги та комплекси меншовартості в організаторів, які представляють Волинський національний університет. Таким конференціям – не місце на Волині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемогла пам'ять: на Волині відбулася товариська зустріч із бойового самбо імені Героя Небесної Сотні Едуарда Гриневича (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити