image
 |  436 18 Лютого 2025 | 17:04

На освітній комісії у Волиньраді заслухали звіти директорів навчальних закладів

Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку депутати розглянули низку питань, які стосувалися діяльності освітніх закладів області. У роботі комісії взяв участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Волинської обласної ради, - інформує ВолиньUA.

Зокрема, обранці громади заслухали звіт директорки обласного еколого-натуралістичного центру Валентини Остапчук. Вона розповіла, що в закладі навчається понад 1600 дітей. Особлива увага спрямована на професійне самовизначення та допрофесійну підготовку учнівської молоді. Так, на базі центру спільно з науковцями двох волинських університетів працює природнича школа, функціонують секції «Флористика та фітодизайн», «Ландшафтний дизайн», «Юні аграрії та бджолярі», «Акваріумістика та аквадизайн», «Мала лісова академія», «Тваринництво з основами ветеринарії».

«Працюємо над відкриттям нових, затребуваних сьогоденням, секцій. У 2023 році створено відділення «Юні медики». Більше 100 наших випускників стали студентами профільних закладів професійної та вищої освіти», - зазначила Валентина Остапчук.

У 17 пришкільних садах області минулоріч було відновлено та організовано дослідницьку роботу із садівництва. Діти здобувають практичні навики вирощування та дослідження плодових культур. Також у минулому році у відділі зоології розпочала роботу фотостудія «Colibri».

«За минулий рік задля зміцнення матеріально-технічної бази закладу ми залучили благодійних коштів у натуральних та грошових показниках на суму 500 тис грн», - підкреслила директорка закладу.

Юрій Поліщук високо оцінив роботу очільниці та колективу еколого-натуралістичного центру і подякував за активне залучення молоді до позашкільної роботи.

«Впевнений, що діти, які долучаються до роботи центру, будуть й надалі плідно працювати, навчатись, досліджувати навколишній світ та примножувати здобутки свої особисті й закладу», - підкреслив Юрій Поліщук.

Депутати ухвалили звіт та, у зв’язку із закінченням терміну контракту, рекомендували призначити Валентину Остапчук тимчасово виконуючою обов’язки директора закладу до обрання керівника на конкурсних засадах.

Також депутати заслухали звіт ректора Луцького педагогічного коледжу Петра Бойчука. Він зазначив, що разом із активною освітньою діяльністю колектив спільно зі студентами провадить активну волонтерську діяльність і допомагає ЗСУ – у 2024 році придбали пікап «Нісан», оснастили його усім необхідним, а також закупили для військових технічне обладнання більш як пів мільйона гривень.

«Контингент здобувачів освіти становить майже півтори тисячі студентів. Сформовано 57 академічних груп денної форми навчання та 11 академічних груп заочної форми навчання», - зазначив Петро Бойчук.

У цьому році в коледжі запрацює осередок для вивчення предмету «Захист України» - вже закуплено усе матерільно-технічне забезпечення для укомплектування навчальних кабінетів. Крім того планується відкриття «Центру освіти і піклування про дітей раннього і дошкільного віку», який працюватиме за інноваційною програмою розвитку лідерських якостей у дітей «Mr. Leader», днями відкриється і навчально-наукова лабораторія «Українське слово».

«Підсумком та результатом освітньої, методичної, дослідницької роботи викладачів і студентів впродовж останніх років стало відкриття науково-методичної лабораторії «Інновації в дошкільній освіті». Продуктивне освітнє середовище лабораторії представлено облаштуванням міні моделі розвивального простору - LEGO- та STREAM-технології, новаторські підходи до роботи з книжкою, технології соціально-емоційного благополуччя дітей та інші допомажуть майбутнім вихователям працювати в умовах, наближених до реального освітнього процесу», - розповів директор закладу.

Члени комісії звіт взяли до відома.

Під час засідання комісії депутати заслухали і стратегію розвитку Княгининівського ліцею на 2025-2030 роки. Очільниця закладу Ольга Омелько зазначила, що головними завданнями бачить розширення профілів навчання, а саме: мовно-літературний кластер (іноземні мови, прикладна лінгвістика, журналістика) та STEM-кластер (технології та інформатика). Крім того, планують впроваджувати курси за вибором, які підсилюватимуть профільність навчання та посилять профорієнтацію серед старшокласників. Що ж до розвитку інфрастуктури і безпеки закладу, то директорка ліцею наголошує: в пріоритеті – забезпечення фізичної, психологічної та емоційної безпеки всіх учасників освітнього процесу, створення комфортних навчальних умов, формування відкритого і підтримуючого середовища.

«Це реконструкція спортивного майданчика з облаштуванням футбольного поля, мінімайданчиків для занять волейболом, баскетболом, облаштування бігових доріжок, глядацьких трибун, зон для групових занять та відпочинку; ремонт кабінетів з осучасненням освітнього середовища, засобів навчання, меблів; забезпечення інклюзивних та безпечних умов доступу до освітнього простору. Також це оновлення, ремонт приміщень і споруд, серед яких утеплення пансіону, спортивного залу, їдальні, проведення капітальних ремонтів приміщень, ремонт системи теплопостачання в навчальному корпусі та інше», - розповіла Ольга Омелько.

За результатами обговорення депутати схвалили стратегію розвитку ліцею.

Читайте також: У Волиньраді відбулись кадрові призначення у медико-соціальній сфері

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити