image
18 Квітня 2019 | 09:28

На Волині був скасований незаконний тендер на ремонт дороги

На Волині прокурори запобігли незаконному використанню понад 12 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Прокуратура області систематично опрацьовує інформацію щодо публічних закупівель, які проводяться розпорядниками бюджетних коштів регіону, задля встановлення підстав для представництва інтересів держави у бюджетній сфері.

Так, прокурори з'ясували, що у поточному році виконавчий комітет Луцької міської ради оголосив проведення процедури закупівлі – відкритих торгів на виконання робіт з капітального ремонту вулиці Рівненської (від вулиці Задворецької до вулиці Купріна) в місті Луцьку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку не хочуть проводити громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду в маршрутках

За результатами проведення електронного аукціону найбільш економічно вигідною визначено тендерну пропозицію учасника закупівлі, яка становила 11687020 грн. Однак тендерний комітет виконавчого комітету Луцької міської ради цю тендерну пропозицію відхилив та визнав переможцем відкритих торгів учасника, пропозиція якого є суттєво вищою (на 412640 грн), що суперечить принципам максимальної економії та ефективності, визначеним Законом України «Про публічні закупівлі».

Більше того, тендерний комітет замовника порушив загальні строки розгляду тендерних пропозицій учасників відкритих торгів, що суперечить вимогам Закону, а також є безумовною підставою для відміни процедури закупівлі.

Із врахуванням цього, прокуратурою області скеровано до управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області лист щодо проведення моніторингу зазначеної закупівлі.

За результатами моніторингу орган державного контролю підтвердив порушення, виявлені прокурором, та зобов’язав тендерний комітет виконавчого комітету Луцької міської ради вжити заходів до їх усунення, відтак тендерний комітет 16 квітня 2019 року прийняв рішення про відміну закупівлі.

Завдяки вжитим прокуратурою області заходам вдалося своєчасно виявити порушення та попередити незаконне використання коштів місцевого бюджету на суму майже 12 млн 100 тис. грн.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити