image
 |  301 20 Червня 2024 | 15:47

На Волині досі діє столітня школа

Власними силами всім селом будували своїм дітям школу, а цеглу возили волами. Тепер же учнів у Хорохоринському ліцеї поменшало і невдовзі він має стати гімназією. Себто, так званою, дев’ятирічкою.

Школа у селі Хорохорин одна із найдавніших на Волині. Через кілька років у навчальному закладі святкуватимуть ювілей.

«У 2028 році ми будемо святкувати сто років. Школа у нас старенька, але ремонт сучасний зроблений. Підтримуємо кожного року, є облаштоване укриття», – розповідає директорка ліцею Оксана Луцюк.

У селі мріяли мати свою школу й почали будувати, як кажуть місцеві, ще за Польщі.

«До 1937 року тут була польська територія, тому будували її поляки, скажімо так. Розпочалося будівництво у 1926 році, а у 1928 році був перший випуск школи. Будували стіни товщиною 60-70 сантиметрів із цегли, тому вони майже ніколи не промерзають. Колишня цегла привозилась із заводу з Кисилина. На той час не було техніки, тому люди на волах усе робили самі та самі будували цю школу. Зараз зробили капітальний ремонт і школи виглядає не гірше, ніж сучасні навчальні заклади», – каже староста села Анатолій Мельничук.

Детальніше - у сюжеті ТРК Аверс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сільрада на Волині здає в оренду понад гектар водойми

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити