Ковельська районна державна адміністрація розглянула колективне звернення мешканців села Секунь, які просять не допустити закриття у їхньому населеному пункті гімназії.
Про це пише Ковель медіа.
Зокрема, зазначають, що була організована робоча зустріч з головою РДА, першого заступника, начальниці управління гуманітарного розвитку РДА Ірини Ревейчук та голови Дубівської сільської ради Романа Троцюка, під час якої акцентовано увагу на статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо обов’язкового проведення засновником громадського обговорення з питань реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти.
За результатами зустрічі з сільським головою погоджено три варіанти винесення пропозиції на громадські слухання.
За даними Дубівської сільради, у гімназії села Секунь навчається 62 дитини. Три дев’ятикласники навчаються за індивідуальною формою. Середня наповнюваність в класах даного навчального закладу – 7 осіб. Матеріально-технічна база потребує негайних капіталовкладень, як у навчальні кабінети, так і ремонт приміщень та встановлення пожежної сигналізації, забезпечення засобами пожежогасіння. Дві будівлі ЗЗСО потребують обстеження фахівцями щодо можливості використання під час освітнього процесу.
Дитячий садок «Калинонька» села Секунь фактично перебуває в приміщенні гімназії, оскільки в садку відсутнє опалення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нововолинську невідомі знищили пасхальне дерево (ФОТО)
Як зазначає сільський голова Роман Троцюк, після розробки проєктів робочою групою щодо змін у шкільній мережі та функціонування роботи комісії буде проведено громадські слухання. За його словами, при розробленні варіантів сценарію оптимізації шкільної мережі громада має передбачити, щоб він містив такі складові:
- пропозицію щодо укрупненої мережі шкіл зі схемою нових шкільних мікрорайонів;
- пропозицію щодо порядку підвезення учнів шкіл, функціонування яких після оптимізації буде припинено;
- пропозиції щодо майбутніх інвестицій, які вкладатимуться у розвиток шкіл нової мережі;
- пропозиції щодо змін у зайнятості персоналу шкіл (зокрема й щодо альтернативної діяльності);
- пропозиції щодо можливості використання будівель закритих освітніх закладів;
- розрахунок бюджетних і соціальних наслідків оптимізації шкільної мережі.
Після проведення громадського обговорення проєкти будуть внесені на розгляд профільних комісій Дубівської сільської ради, а опісля – на пленарне сесійне засідання.
Депутатський корпус має прислухатися до думки жителів села Секунь під час громадського обговорення та прийняти виважене рішення із усвідомленням, як громаді профінансувати те чи інше рішення.
Отже, цей процес складний і довготривалий.