image
3 Червня 2020 | 08:48

На Волині за тиждень викрили 36 порушень природоохоронного законодавства, – Волинський рибпатруль (ФОТО)

У період з 25 травня по перше червня 2020 року державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 36 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено 25 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та сім – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 23 од. заборонених знарядь лову.

Про це повідомили на офіційному веб-сайті Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області.

«За даний період на порушників накладено 1 173 грн штрафів, решту буде накладено судами, куди скеровано матеріали. Збитки, завдані рибному господарству, склали 986 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили шість кг водних біоресурсів. Також у порушників вилучено шість од. заборонених знарядь лову», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 28 травня під час рибоохоронного рейду на старе русло р. Стир, поблизу с. Цміни Маневицького району Волинської області, викрито грубе порушення правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – мисиновою сіткою. Завдяки оперативним діям працівників рибпатруля порушник не встиг завдати шкоди рибному господарству.

На особу складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до суду для притягнення порушника до відповідальності.

На тій ж водоймі в ході рибоохоронної роботи викрито двох громадян, які порушували правила рибальства. На осіб оформлено протоколи про адмінправопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено відповідні штрафні санкції.

Того ж дня проведено спільний рейд з працівниками Національної поліції та прикордонниками на водойми Любешівського району. Двоє громадян з дерев’яного човна за допомогою двох мисинових сіток здійснювали вилов риби. Порушники встигли виловити рибу: карась сріблястий - 30 екз. та краснопірка – 7 екз. Збитки, завдані рибним запасам, склали 986 грн. Інцидент стався на оз. Скорінь, поблизу с. Дольськ Любешівського району Волинської області.

На викритих осіб складено адміністративні протоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлено до суду для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя вилучено.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення - прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Розрахунок за незаконне добування інших водних біоресурсів здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину карася сріблястого становить 17 грн, краснопірки – 68 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 сіток на 380 метрів та 6 «ятерів», – результати рейду рибпатруля Волині на Старовижівщину (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити