На Волині спостерігається ріст гострих кишкових інфекцій. Найчастіше волиняни отруюються молочними продуктами.
Про це «ВолиньUA» повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.
Захворюваність сальмонельозом за 5 місяців 2018 року зросла на 13%, порівнюючи з минулим роком, гастроентероколітами – на 26%, ротавірусним ентеритом – на 60%, вірусним гепатитом А – у 3 рази (31 випадок проти 10). Захворюваність всією групою гострих кишкових інфекцій виросла на 22%.
Перевищення середньообласних показників захворюваності гострими кишковими інфекціями зареєстровано у Ківерцівському, Локачинському, Луцькому, Ратнівському, Старовижівському районах та м. Луцьку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині 87% дітей до року – вакциновані від кору
Серед негативних тенденцій слід вказати на загрозу виникнення спалахів, пов’язаних з неякісними харчовими продуктами, або порушеннями протиепідемічного режиму. Так, за останні 3 роки на Волині зареєстровано 16 таких спалахів під час яких постраждало 240 осіб, з них 96 дітей. В тому числі 5 спалахів виникло в дитячих навчально-виховних закладах (постраждало 52 дітей), 7 — в закладах громадського харчування, 4 – в побуті.
Основними причинами виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів.
За результатами епідеміологічних розслідувань, зі слів хворих, у 92 % випадків встановлено ймовірні фактори передачі інфекції. При цьому 62 % випадків пов’язані із вживанням харчових продуктів, 24 % — з контактно-побутовим шляхом, решта – інші шляхи передачі збудника. Найбільша частка випадків, пов’язаних із вживанням харчових продуктів, припадає на молочну продукцію - 23%, ковбасні вироби та яйця – 15%, м’ясну продукцію – 14%, продукцію з ринків -11%.
Як писало наше видання, Міносвіти анонсувало дві вимоги до шкіл через отруєння газом