image
 |  50 18 Листопада 2017 | 12:27

Найменші тварини в своєму роді

 У книзі рекордів Гінеса зібрано багато номінантів. Зафіксовано рекорди найрізноманітніших жанрів - від найвищої людини на планеті до найменшої тваринки. Добірку найменших представників Царства тварин представлено на сайті Цікаво знати. І, знаєте, серед них теж є ті, які можуть Вас по-справжньому здивувати.

Кінь на прізвисько "Дюймовочка" – офіційно найменша в світі конячка за версією Книги рекордів Гіннесса, чий зріст складає всього лише 44,5 сантиметрів, а важить вона 26 кілограмів. Народилася тварина в 2001 році в Сант Луїсі штату Муссурі, США. Звання рекордсмена отримала в 2006 році. Дюймовочка бере участь в турне по Америці – відвідує дитсадки, лікарні і школи. Як справжня зірка, все своє майно возить з собою – у неї є спальня і автомобіль.

коник

 

21 червня 2014 року офіційні представники Книги рекордів Гіннесса визнали шестирічну корову на ім'я Маник (Manikyam) найменшою (низькорослою) коровою в світі. Своїм ростом всього 61.1 см. Маник побила попередній рекорд в 69.07 см. Найменша в світі корова живе в невеликому містечку під назвою Атол (Atholi) в Кералі – південному індійському штаті. Її власник фермер і еколог ростить Маник з самого її народження. Незважаючи на те, що Маник годували так само, як і всіх інших корів на фермі вона залишилася зовсім маленькою. Власник майже відразу зрозумів її унікальність і став більш уважний до особливої ​​корові. За словами фермера мініатюрна корова стала членом його сім'ї. Вона відгукується на своє ім'я, дуже розумна і ласкава. У місті Атол Маник стала знаменитістю, її всі хочуть пригостити і сфотографувати. У книзі рекордів Гінееса не вказано до якої породи корів відноситься найменша корова в світі Маник, але на вигляд вона дуже схожа на корову породи Вечур.

корова

Цікаво, що в світі всього 8 видів ведмедів, і найменший з них – це Малайський ведмідь або біруанга. Їх можна зустріти на досить великій території від південного Китаю до східної Індії та Індонезії. Середній ріст самця Малайського ведмедя (вони трішки вищі від самок) приблизно 1,3 метра в довжину, важать біруанга близько 70 кг. Завдяки своїй компактності і невеликій вазі, вивернутим всередину лапам і довгим кігтям Малайські ведмеді легко переміщуються по деревах і часто відпочивають на гілках. Біруанга ще відмінно лазять по скелях. Серед інших видів ведмедів Малайські відрізняються комічно довгим язиком, його довжина досягає чверті довжини ведмедя. Довгий язик потрібен біруанга для витягання меду з вуликів і видобутку комах з глибоких ущелин в деревах.

ведмідь

 

Кішка на прізвисько "Ліліпут" поставила новий рекорд 19 липня 2013 року. Її висота від підлоги до плечей становить всього 13,34 см. Живе Ліліпут в місті Напа, штат Каліфорнія, США.

кіця

Пенсильванская черепаха – дуже цікава рептилія. Вона виростає в довжину всього до 10-12 см. Живе ця малеча в східній частині Америки, і живе в озерах і річках, вважає за краще дрібні затоки з пишною рослинністю і проточною водою.

черепаха

Одним з найменших видів акул є Карликова колюча акулка, що мешкає в теплих прибережних водах Південної Африки. Крім своїх розмірів (протягом життя особина доростає тільки до 25 см) цікава ще й тим, що єдина з усіх видів має шип тільки перед першим спинним плавцем. Незважаючи на крихітне тільце, це підступний хижак, що полює на кальмарів, ракоподібних і хребетних риб, котрі нерідко перевищують його довжину. Однак, зустрітися з нею вам навряд чи вдасться, ці акули мешкають на глибині від 200 до 1200 метрів.

акула

Найменший бегемот в світі живе тільки в Ліберії, Сьєрра-Леоне і Кот-д'Івуар. Це Карликовий бегемот, або ліберійський карликовий бегемот. Місцеві жителі називають їх – нігбве або МВЕ-МВЕ. Дорослі особини цього виду досягають 83 см висоти, 177 см в довжину і важать від 180 до 275 кг, в той час як особини виду звичайного бегемота (Гіпопотам) можуть досягати ваги 4500 кг. У природних умовах карликовий гіпопотам знаходиться під загрозою знищення, це пов'язано з постійною вирубкою лісів і зменшенням площ їх місць проживання, не малу роль в скороченні популяції зіграла громадянська війна. Сучасна популяція в природних умовах не перевищує 1000 особин. У зоопарках їх чисельність набагато більша ніж в дикій природі, в неволі ці тварини добре розмножуються, що є великим плюсом.

бегемот

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити